Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Uşak Tarım ve Hayvancılık Fuarı için öncelik sağlık olacak

10.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi gölgesinde yapılacak bir başka fuar, Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, 17-20 Eylül 2020 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açacak. Fuarda öncelik ise ''sağlık'' olacak.

Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, sektörde ‘durmak’ kavramının olmadığına dikkat çekerek "Fuar, çiftçinin kendini geliştirmesi ve yatırımların çeşitlendirmesi için fırsat yaratacak" dedi. Fuar düzenleyicisi GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan ise “Fuarın girişinden çıkışına kadar her aşamada 'önce sağlık' diyeceğiz. Ülke olarak bu zorlu dönemden en az hasarla çıkabilmek için fuarlara ihtiyacımız var” dedi.
GL Platform tarafından Uşak’da 17-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuar, 50 bin çiftçinin bulunduğu kentte sektör temsilcilerine ev sahipliği yaparken genetik alandaki son yenilikler, yem sektöründeki gelişmeler ve en yeni tarım araçlarının tanıtımını da sağlayacak. Fuarda sektörün önde gelen firmaları, birlikler ve kooperatifler stant açacak, ayrıca yurt içi ve yurt dışı alıcılarla buluşma olanağı yakalayacak.

“Durmak” yok
Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer ise tarımın çeşitlenmesi, sektörel öneminin kavranması açısından Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’nın büyük önem arz ettiğini söyledi. Tarım ve hayvancılık sektörlerinde ‘durmak’ kavramının olmadığını vurgulayan Sezer, üretime bu zorlu dönemde de hız kesmeden devam edildiğini belirterek “Kazanç ve verimliliğin artması, çiftçilerin kendilerini geliştirmesi ve yatırımlarını çeşitlendirmesi için bu fuara sahip çıkmaları gerekiyor” dedi.

TOBB denetleyecek
GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, 1 Eylül 2020 itibariyle fuarcılık sektörü için yeni bir dönemin başladığına dikkat çekti. Ticaret Bakanlığı'nın fuarların düzenlenmesine izin veren genelgesinin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin de uyulması gereken kuralları açıkladığını hatırlatan Ceylan, "Fuar alanında tedbirlerin alınıp alınmadığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği veya görevlendireceği Oda ve Borsa tarafından denetlenecek. Biz Uşak Fuarı'nda önce sağlık diyeceğiz. Fuarın girişinden çıkışına kadar bu konuda taviz vermemiz mümkün değil” diye konuştu.

Bir değil 3 metrelik mesafe
Bu kapsamda geçen yıla göre ziyaretçilerin farklı bir fuar ile karşılaşacağına dikkat çeken Ceylan "Fuar alanının tüm giriş ve çıkışları kişilerin birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde düzenlenecek. Stant koridorlarımız bizim diğer fuarlara göre daha geniştir. Ancak Covid-19 tedbirleri kapsamında bu koridorlarımız bu kez en az 3 metre genişliğinde olacak. Fuar alanımıza giren ziyaretçi sayısı belirlenerek ziyareti kapasitesine ulaşıldığında yeni ziyaretçi alınmayacak. Sosyal mesafe kurallarına göre giriş ve çıkışlar yapılacak. Maske, mesafe ilk kuralımız" dedi.

Fuar alanında kalabalık olmayacak
Ceylan, stantların önündeki zemine sosyal mesafenin korunmasını sağlayacak işaretlerin olacağını, tek yönlü gidiş-geliş işaretlerine uyulması gerektiğini belirterek "Fuar alanına girişlerde ve her stantta el antiseptiği olacak. Gün içinde fuar alanından çıkış yapan kişi sayısı kadar kişinin giriş yapmasına izin verilecek. Fuar alanına giriş yapan katılımcı, fuar alanı görevlileri ve ziyaretçilerin ateşinin ölçülmesine yönelik tedbirlerimiz de hazır. Bu fuar, Uşak'ın böyle zorlu bir dönemde dahi üreticisine sahip çıktığının göstergesi olacak" diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Pandemi döneminde cerrahi mobilyaya talep arttı. Mobilya sektöründe, pandemi döneminde, tıpta, cerrahide, diş hekimliğinde kullanılan mobilyaların ihracatı yüzde 86’lı...

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Menderes’te yetişen satsuma cinsi Gümüldür Mandalinası’na coğrafi işaret tescil belgesi verildi.

Ege İhracatçı Birlikleri(EİB), Ocak-Ağustos döneminde serbest bölgeler de dahil olmak üzere 214 noktaya ihracat gerçekleştirerek, Türkiye’ye 8 milyar 78 milyon dolar k...

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Ekonomik Gözlem Grubu, dernek üyeleriyle güncel ekonomik durumu değerlendirmek ve önümüzdeki döneme ilişkin sorunlar il...

Dolar/TL'de her gün yeni bir rekor kırılıyor. Bu sabah 7,6690'a taşıyan dolar/TL, bugün 7,65'ten işlem görüyor ve 7,70'yi zorluyor. Euro/TL de, 8,97-8,98 bandında değe...

Aydın'da son yıllarda artan reçine üretimi köylünün geçim kaynağı oldu. Kilosu 700 TL'ye ulaşan fiyatlara satılan Reçine, üreticisinin yüzünü güldürüyor.

2020 yılı Eylül ayına ilişkin Tüketici Güven Endeksi verileri açıklandı.

Yazarlar
Website Security Test