Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Düğün salonları fiyatları da uçtu: En ucuz salon 16 bin TL

1.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni normalde düğün salonları fiyatları da uçtu. İzmir'de yeni konsepte göre yapılacak 200 kişilik bir düğün, 16 bin liradan başlayıp 60 bin liraya kadar yükseliyor.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin vurduğu bir sektör de düğün sektörü. Pandemi sürecinde kısıtlamaların gevşetilmesiyle düğünler de yeni normal hayata göre yapılmaya başlandı ancak düğün salonlarındaki fiyat artışı da dikkat çekiyor.

DHA'nın haberine göre, İzmir'deki bir düğün salonu işletmecisi Erdal Düztaşlık, yeni düğün konseptinde hijyene ağırlık verildiğini belirterek, sosyal mesafe kuralına uygun olarak masa ve sandalye aralıklarının belirlendiğini söyledi. Girişte misafirlerin ateşi ölçümü ve maske kontrolünün yapılacağını anlatan Düztaşlık, "Yer işaretleri ve genel kurallar yazılı bir şekilde belirtilerek salonda asıldı. Misafirlerin kimlik numaraları alınarak herhangi bir sıkıntı olduğunda Sağlık Bakanlığı'na iletilecek. İçeri girdikten sonra yemek kısmında restoran ve kafelere çıkan genelge çerçevesinde yiyecek ve içecek ikramları yapılacak. Çatal bıçaklar 90 derecede yıkandıktan sonra masalara getirilecek ve isteğe bağlı naylon poşetlerde sunulacak. İkramlar kişi başı getirilecek. Görevli personel maske ve siperlikle hizmet verecek" dedi. Yeni konseptte en önemli değişikliğin müzik ve orkestra için geçerli olacağını kaydeden Düztaşlık, konuyla ilgili belirsizliklerin sürdüğünü söyledi. Genelgeye göre gelin ve damatların dans edebildiğini belirten Düztaşlık şöyle konuştu:

"Halay ve horon gibi toplu gösterilere izin verilmeyeceği söyleniyor. Sosyal mesafe korunarak pop müzik ve yavaş dans müziği çalınacak. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı yetkililerinin denetimlerine tabi tutulacağız. Biz tüm tedbirlerimizi aldık çiftleri bekliyoruz."

KİŞİ BAŞINA GÖRE FİYAT

Erdal Düztaşlık, kişi başı fiyatların 80 ile 300 lira arasında değiştiğini açıkladı. Koronavirüs salgınının düğün sektörünü çok etkilediğini söyleyen Düztaşlık, yeni konsepte göre yapılacak 200 kişilik bir düğünün 16 bin liradan başlayıp 60 bin liraya kadar yükseleceğini dile getirdi ve şunları anlattı:

"Düğünlerde yüzde 30-35'e varan iptaller oldu. Yüzde 30'u ise 2021'e ertelendi. İşletmelerin ekstra giderleri var. Kişi başı hizmet veriyoruz. Toplam katılımcı sayısı düşeceği için kişi başı fiyatları artıyor. Geçen yıl 300 kişilik bir düğüne ödenen bedelle bu yıl 200 kişilik bir düğüne ödenen bedel hemen hemen aynı. Kişi başı fiyat 80 liradan başlıyor 300 liraya kadar çıkıyor. Günü ve yemek menüsüne göre birim fiyat değişir. Genel giderler yüksek olsa bile fiyatlar aşağı çekilmez. Orkestralar, vale, hostes, mutfak personeline verilen paralar sabittir. Düğündeki kişi sayısı azalsa bile bizim maliyetlerimiz değişmiyor. İnsan gideri aynı ancak çok cüzi bir değişiklik yemek alımlarında yaşanabilir."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kovid-19 sürecinde tüketici alışkanlarında yaşanan değişiklik gıda ve sağlık sektörünü ön plana çıkarırken tekstil ve hazır giyim ürünlerini ikinci plana itti.

İzmir'de, Kuru İncirde Mikotoksin Kontaminasyonu Önleme Eylem Planı kapsamında Ege İhracatçı Birlikleri tarafından temin edilen 5.250 adet plastik kurutma kerevetleri ...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN Türk canlı yayınında yaptığı dolar yorumu ile sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. Berat Albayrak, CNN Türk'te Ahm...

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ocak–Şubat döneminde yüzde 24’lük artışla Ege İhracatçı Birlikleri bünyesindeki 12 İhracatçı Birliği arasında artış r...

Türkiye’nin Suudi Arabistan’a ihracatı Mayıs’ta yüzde 50’nin üzerinde, Haziran’da yüzde 30, Temmuz’da ise yüzde 21 arttı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. İSO Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi verilerini paylaşan Albayrak, Tür...

Türkiye'de işsizlik oranı, mayısta geçen yılın aynı ayına göre 0,1 puan artışla yüzde 12,9 oldu.

Yazarlar
Website Security Test