Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kahveciler taş ve kağıt oyunlarının oynanmasını istiyor

8.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kahvehane işleten esnaf, taş ve kağıt oyunlarının oynanması gerektiği konusunda hükumetten somut adımlar bekliyor. Kahveciler, oyun oynanmaması nedeniyle işletmelerinin açılmasına sevinemediklerini söylüyorlar.

Kahveci esnafı, işletmelerin açılmasının oyun oynanmadığı sürece bir anlamı olmadığı yönünde hükumete çağrıda bulunuyorlar.

Türkiye'de 1 Haziran 2020 Pazartesi tarihinden itibaren normalleşme sürecine girildi ancak kısıtlamalar tam olarak kalkmadı. Kahvehanelerin açılmasına izin verildi ancak taş ve kağıtlarla oynanan oyunlar üzerindeki yasak kalkmadı.

Kahveci esnafı da oyun oynanmadığı için kimsenin kahveye gelmediğini anlatmaya çalışıyor ve yasakların tamamen ortadan kalkması için hükumetten somut adımlar bekliyor. Kahveci esnafı tüm tedbirlerin alınıp kontrollü bir şekilde oyun oynatılması yönünde istekte bulununyorlar.

Fox TV'de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya kahveci esnafından gelen bir mesajı paylaşıp esnafın isteklerini yetkililere iletti.

Küçükkaya esnaftan gönderilen notu "Kahveci esnafından mesaj var." mesajıyla paylaştı;

İsmail Küçükkaya, kahveci esnafının yanısıra internet kafe sahiplerinin de sesini her sabah duyuruyor. Birçok yer açılmışken, yaklaşık 90 gün kapalı kalan internet kafe işletmecileri de açılmak için hükumete çağrı yapıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2017 ve 2018 yıllarında 27 bin 418 kişiye, 17 milyon 400 ...

Haziran ayında enflasyon yüzde 1,13 ile beklentilerin üzerinde bir artış kaydetti. Böylece yıllık enflasyon yüzde 12,62 oldu. Piyasalarda enflasyonun yüzde 0,60-0,70 a...

2019 yılı Haziran ayında 851 milyon dolar olan EİB ihracatı, 2020 yılı Haziran ayında yüzde 21’lik artışla 1 milyar 30 milyon dolara yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 12,62, aylık yüzde 1,13 arttı. Buna göre SSK ve Bağ-Ku...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), haziran ayı ihracat rakamlarını açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Haziran ayında ihracatın arttığını söyledi.

TSPB Başkanı Dr. Alp Keler, CFA son beş aylık süreçte hisse senedi piyasasına 313 bin yeni yerli yatırımcının katılımıyla aktif bireysel yatırımcı sayısının Borsa tari...

Yazarlar
Website Security Test