Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nisan'da yapılacak MARBLE Mermer Fuarı, Koronavirüs nedeniyle ertelenebilir

4.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin himayesindeki İZFAŞ tarafından Nisan ayı başında yapılması beklenen MARBLE Mermer Fuarı, Koronavirüs tehdidi nedeniyle Mayıs ayına ertelenebilir açıklaması yapıldı.

Egedesonsöz'den Mehmet İşler'in haberine göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren İZFAŞ tarafından 1-4 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan 26’ncı MARBLE Mermer Fuarı’nın, Çin’den başlayarak diğer ülkelere hızla yayılan koronavirüsü nedeniyle Mayıs ayına ertelenmesinin gündemde olduğu belirtildi.

Genişletilmiş danışma kurulu toplantısında sektör temsilcileriyle bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşeceği aktarıldı.

Fuarın yapılıp yapılmayacağıyla ilgili düğümün 15 Mart günü çözüleceği ifade edildi. Turizm sektöründeki temsilcilerin katılacağı anketin de sonucu etkileyeceği belirtildi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, "Çin’deki mermer fuarı ertelendi, Almanya’daki ITB Fuarı ertelendi. Şimdi İzmir’deki mermer fuarı için toplantı yapıldı. Fuar iptal olsun mu, olmasın mı diye de bir toplantı yapılacak, o da 15 Mart’a ertelendi. Son karar 15 Mart’ta verilecek" dedi.

BAKAN AÇIKLAYACAK

Mehmet İşler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın virüsün olduğuna ilişkin açıklama yapacağını duyduğunu söyledi. İşler, "Ama önümüzdeki günlere, havaların sıcaklığına, Türkiye’deki yayılma hızına bakılarak yapılmasında bir sakınca görülmüyorsa yapılsın. Fakat benim bildiğim şu; yakın zamanda da Sağlık Bakanı Türkiye’de koronavirüsün var olduğunu açıklayacak gibi duydum. Böyle bir şey de varsa bu virüsün varlığından dolayı, yurt dışından gelecek olan misafirler kanalıyla virüsün Türkiye’ye taşınıp daha hızlı yayılması yaz sezonunun bile riske girmesini sağlayabilir. Türkiye’nin yurt dışı satışlarında rakiplerimiz tarafından dezenformasyon olarak kullanılır. Rakiplerimizden İspanya’da bir koronavirüse rastlanmadı. Ancak İtalya’da rastlandı. İspanya en büyük rakibimiz. Orada bir açıklama olmadı. Tam da bu sezon öncesinde koronavirüsün açıklanması tüm sezonu sakatlar. O yüzden en doğru kararı yerel yönetim ve sağlık bakanlığıyla ilgili kurumlar verecektir. Biz yapılsın isteriz ama toplum sağlığı bizim isteğimizden daha önce gelir" 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş, 2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin büyüme rakamları tahmininde bulundu.

Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ticaret Borsası'ndan ortak bir açıklama geldi. Basın kuruluşlarına gönderilen ortak akıl ve dayanışma açıklaması...

Türkiye, küresel bir salgın haline gelen koronavirüsün tedarik zincirinde yarattığı kırılmanın ekonomik etkilerini attığı adımlarla ve aldığı önlemlerle sınırlandırmay...

Coronavirüs salgınında öncelikli ihtiyaç haline gelen kolonya üretimi, Türkiye’nin bir acı gerçeğini yeniden gün yüzüne çıkardı. TÜRKŞEKER’in özelleştirme adı altında ...

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Dünyaya hızla yayılan COVID-19 Koronavirüs salgınına karşı alınması gereken önlemlerle ilgili açıklama yaptı.

EPDK (Enerji Piyasası Denetleme Kurumu)'dan elektriğe 3 ay zam olmayacağı açıklaması geldi. Açıklama sosyal medyada infial yarattı.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye ekonomisi için bu yıla ait büyüme tahminini koronavirüs nedeniyle yüzde 1.4 daralmaya düşürürken, bir sonraki yıl ekonom...

Yazarlar
Website Security Test