Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi'ne 2020 yılında 20 fabrika

20.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’in altyapı ve lojistik avantajları ile hızla büyüyen organize sanayi bölgeleri arasında yer alan Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), 2020 yılında 20 sanayi tesisine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

BAYOSB Hizmet binasında yapılan Müteşebbis Heyet Toplantısında konuşan BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, 2020 yılında organize sanayi bölgemizde, ülkemizin içinden geçtiği zorlu koşullara rağmen yirmi fabrikanın temelinin daha atılmasını beklediklerini söyledi.

2019 yılının yatırımcılar için beklenildiği gibi geçmediğini ifade eden Telseren, faizlerin düşmesi ve ekonomide büyüme yönündeki hamlelerin 2020 yılı için sanayicilere umut verdiğini söyledi. Bu dönemde yapılacak bir yatırımın, doğru fizibilite ve doğru teşvik kullanımıyla dört sene içinde geri döneceğini vurgulayan Telseren, “Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi olarak sadece 2020’ye hazırlanmıyoruz. Sanayi bölgesi olarak hedeflerimizi 2022’ye ve 2023’e taşıyacak şekilde planlıyoruz. Bize yapılan müracaatları değerlendirdiğimizde 2020 yılında organize sanayi bölgemizde, ülkemizin içinden geçtiği zorlu koşullara rağmen 20 fabrikanın temelinin daha atılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

“Yatırım için en uygun zaman”
Faiz politikaları ile yatırım için en uygun zaman olduğunu vurgulayan Telseren, teşviklerden yararlanarak bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini söyledi. Geleceği sağlam temele oturtmanın sadece üretim ile mümkün olacağını söyleyen Telseren, “Yatırım koşulları daha da iyileştirilirse ülkemiz daha farklı bir noktaya taşınacak. Organize sanayi bölgesi olarak geçen sene sanayicimize sunduğumuz avantajları aynı şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Sanayicileri yatırım yapmak için ‘En uygun zamandır’ diye teşvik ediyoruz. Şu anda teşvikler çok avantajlı bir durumda ve sanayicinin bu fırsatı kaçırmamasını öneriyorum” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu yılın ikinci toplantısını yaptı ve politika faizine ilişkin kararını açıkladı.

Mars Logistics, Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeleri uzman ekonomistlerle masaya yatırıyor. İlk olarak Eskişehir’de gerçekleştirilen ‘Mars’la Ekonomi Buluşmalar...

İlaç fiyatlarına bugünden (19 Şubat 2020 Çarşamba) itibaren yüzde 12,10 oranında zam yapıldığı açıklandı. Zammın gerekçesi Euro kurundaki artış.

Hafta sonu İstanbul’da oynanacak iki derbi maçı öncesi kulüplerin Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri hareketli saatler yaşadı. Fenerbahçe - Galatasaray ve Beşikta...

Küresel piyasaların ralliler yaparak 2020 yılına girmesinin ardından Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını 1 aydan uzun bir süredir fiyatlar üzerinde baskı unsuru ol...

Ege Maden İhracatçıları Birliği, 2019’daki 4,3 milyar dolarlık maden ihracatına katkı sağlayan üyelerini Maden İhracatının Yıldızları Ödül Töreni’nde bir araya getiriyor.

Karadağ Türk İşadamları Derneği (KATİAD) Kurucu Başkanı İsmail Oğuz Güvenç, son yıllarda Türklerin Karadağ'a artan ilgisine ve bu ülkedeki yatırımlarına ilişkin açıkla...

Yazarlar
Website Security Test