Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CNR İMOB’da 2 Milyar dolarlık ticaret hacmi bekleniyor

17.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

21-26 Ocak tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde bu sene 16.’sı düzenlenecek CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’na Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), üye markaları ile katılım sağlıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, “Bu sene 150 bin ziyaretçiyi ağırlaması beklenen İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’da, Türk mobilyası adına yaklaşık 2 milyar dolarlık bir ticaret hacmi oluşmasını bekliyoruz” diye ifade etti.

“Dünyanın gözü bu fuarda olacak!”

Başkan Mustafa Balcı: “Dünyanın en kapsamlı ve prestijli mobilya fuarlarından biri olan İMOB, 16. yılında da başta Türkiye olmak üzere Çin, ABD, Almanya, İtalya, Hindistan, Polonya, Britanya Krallığı, Japonya, Fransa, Vietnam, Brezilya, Malezya, Rusya, Meksika ve Güney Afrika’nın da yer aldığı ülkelerden pek çok markayı ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek. Yani dünyanın gözü bu fuarda olacak! Vatandaşlarımıza da açık olan fuar, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde 6 gün boyunca ziyaret edilebilecek” dedi.

“İMOB’da 2 milyar dolarlık ticaret hacmi oluşacak”

Mustafa Balcı: “MOSDER olarak mobilya sektöründe hizmet veren üye markalarımızla Türkiye ekonomisini üretim ve ihracatla desteklemeye devam edeceğiz. 2020 yılına umutlu başladığımız bu dönemde, küresel pazarda daha çok yer almayı öncelikli hedeflerimizden biri sayıyoruz. İMOB Fuarı’nda iç ve dış pazarlardaki ziyaretçiler ve satın almacılar ile tek çatı altında buluşmak, onlarla bağlantı kurmak ve piyasa eğilimlerini gözlemlemek ekonomimize oldukça katkı sağlayacaktır. Sonuç olarak fuarın kazanımı olarak Türk Mobilyası ile yaklaşık 2 milyar doları aşkın ticaret hacmi oluşturacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KDV indiriminin etkileri fuara olumlu yansıyacak”

“Bu yılın başında KDV indiriminin mobilya alışverişlerinde %8’e düşmesiyle sektörümüz ciddi anlamda bir rahatlama yaşadı” diye belirten MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, “21 ve 26 Ocak tarihlerinde mobilya dünyasının kalbi CNR’da atacak. Markalarımız en yeni modellerini fuarda sergileyecekler. Evlilik hazırlığında olan çiftleri ve evini yenileyecek olan vatandaşlarımızı da mutlaka CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’ne bekliyoruz. Çünkü bu kadar çok marka ve ürün çeşitliliğini bir arada bulmak için fuar büyük bir fırsat olacak. Ayrıca KDV indiriminin yansımalarını da vatandaşlarımız fuarda görecekler” diyerek sözlerini noktaladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu yılın ikinci toplantısını yaptı ve politika faizine ilişkin kararını açıkladı.

Mars Logistics, Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeleri uzman ekonomistlerle masaya yatırıyor. İlk olarak Eskişehir’de gerçekleştirilen ‘Mars’la Ekonomi Buluşmalar...

İlaç fiyatlarına bugünden (19 Şubat 2020 Çarşamba) itibaren yüzde 12,10 oranında zam yapıldığı açıklandı. Zammın gerekçesi Euro kurundaki artış.

Hafta sonu İstanbul’da oynanacak iki derbi maçı öncesi kulüplerin Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri hareketli saatler yaşadı. Fenerbahçe - Galatasaray ve Beşikta...

Küresel piyasaların ralliler yaparak 2020 yılına girmesinin ardından Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını 1 aydan uzun bir süredir fiyatlar üzerinde baskı unsuru ol...

Ege Maden İhracatçıları Birliği, 2019’daki 4,3 milyar dolarlık maden ihracatına katkı sağlayan üyelerini Maden İhracatının Yıldızları Ödül Töreni’nde bir araya getiriyor.

Karadağ Türk İşadamları Derneği (KATİAD) Kurucu Başkanı İsmail Oğuz Güvenç, son yıllarda Türklerin Karadağ'a artan ilgisine ve bu ülkedeki yatırımlarına ilişkin açıkla...

Yazarlar
Website Security Test