Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Işınsu Kestelli, başarıya giden yolu anlattı

9.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) düzenlenen TOBB Kadın Girişimciler Manisa İcra Kurulu toplantısının konuk konuşmacısı İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli oldu.

Salihli TSO’daki toplantıya Manisa, Salihli, Turgutlu, Alaşehir, Demirci, Gördes ve Akhisar’dan gelen girişimci kadınların yanı sıra, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, TOBB İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç da katıldı. Manisa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Toplantısı’nın ardından geçilen Sardes Konferans Salonu’nda İzmir Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Işınsu Kestelli, kendi hayatından örnekler eşliğinde, başarıya giden yolda neler yapılması gerektiği konusunda katılımcılara önemli ipuçları sundu.

Salihli TSO Meclis Başkanı Süleyman Oral ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, İTB Başkanı Işınsu Kestelli’ye konuşmaları için teşekkür ederek, günün anısına bir plaket takdim etti.

Güçlü topluma giden yolda öncelikle güçlü kadınlara ihtiyaç olduğunun altını çizen Kestelli, şunları söyledi: “Toplumsal cinsiyet eşitliğine inanıyorum ve bu konuya kendimi adadım. Sadece kadınlara değil, dezavantajlı gruplara yönelik de çalışmalar yapıyoruz. Yanlış algılarla boğuşuyoruz. Kadınların güçlü olduğu bir toplum da güçlü olacaktır. Bu konuda daha çok uzun zaman çalışmamız gerekiyor. Kadınların erkeklere göre pek çok avantajları var. Duygusal avantajların yanı sıra, kadınlar yeniliğe daha kolay adapte olabiliyor. Yaratıcı güçleri daha fazla. Biz de İzmir Ticaret Borsası olarak kadınları çalışma yaşamına katmaya yönelik projeler geliştiriyoruz ve bu konuyu çok önemsiyoruz.”

Sevdiğiniz işi yapın
Işınsu Kestelli, iş yaşamının ilk yıllarında özel sektörde asistanlıkla işe başladığını ve her kademede bulunarak yavaş yavaş yükseldiğini anlatarak, “İş beğenmemezlik yapmayın. Her bulunduğunuz ortam size yeni bir şeyler öğretecektir. Bir de başarılı olmak için insanın sevdiği işi yapması çok önemli.” dedi. Toplantıda Salihli’nin ekonomisi hakkında kısa bilgi veren Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, kadın girişimcileri desteklemek için kurslar açtıklarını ve iş yaşamına katılmalarını teşvik ettiklerini anlattı. Oda’nın bugüne kadar 25 KOSGEB girişimci kursu açtığını ve 600 kişinin bu kurslardan yararlandığını kaydeden Yüksel, “Kurslara özellikle kadınlar büyük ilgi gösteriyor. En az 80 kişi kendi işyerini açtı. Kadınlar ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarını çok önemsiyoruz.” dedi. Konuşmalardan sonra söz alan Manisa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Huriye Uslu, böyle kapsamlı bir toplantı düzenleyen Salihlili Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kovid-19 sürecinde tüketici alışkanlarında yaşanan değişiklik gıda ve sağlık sektörünü ön plana çıkarırken tekstil ve hazır giyim ürünlerini ikinci plana itti.

İzmir'de, Kuru İncirde Mikotoksin Kontaminasyonu Önleme Eylem Planı kapsamında Ege İhracatçı Birlikleri tarafından temin edilen 5.250 adet plastik kurutma kerevetleri ...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN Türk canlı yayınında yaptığı dolar yorumu ile sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. Berat Albayrak, CNN Türk'te Ahm...

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ocak–Şubat döneminde yüzde 24’lük artışla Ege İhracatçı Birlikleri bünyesindeki 12 İhracatçı Birliği arasında artış r...

Türkiye’nin Suudi Arabistan’a ihracatı Mayıs’ta yüzde 50’nin üzerinde, Haziran’da yüzde 30, Temmuz’da ise yüzde 21 arttı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. İSO Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi verilerini paylaşan Albayrak, Tür...

Türkiye'de işsizlik oranı, mayısta geçen yılın aynı ayına göre 0,1 puan artışla yüzde 12,9 oldu.

Yazarlar
Website Security Test