Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nda final zamanı

24.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Deri sektöründe katma değerli ürünlerin ortaya çıkması amacıyla yenilikçi ve vizyoner deri mühendisleri ile tasarımcıların yarıştığı Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nda final yolunda son düzlüğe girildi.

Geçtiğimiz günlerde belirlenen 10 finalist, bu yıl “eksiotuz” teması ile yarışacakları Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Finali öncesi “workshop” etkinliğinde çalışmalarını sergiledi.

Ege Deri ve Deri Mamülleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve yarışma jurisinin katıldığı “workshop” etkinliğinde yarışmacıların final tasarımlarına yönelik bugüne kadar yaptığı çalışmalar incelendi. Ünlü modacı Hatice Gökçe ve Emre Erdemoğlu da tasarımcıların çalışmalarını inceleyerek fikirlerini paylaştı ve finale giden yolda tasarımcılara ışık tuttu.

EKSİOTUZ temasıyla düzenlenecek Deri’n Fikirler 8. Deri Üretim ve Tasarım Yarışması için sürecin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Erkan Zandar, “Bugün burada 10 finalistimiz çalışmalarını sergiledi. Bizler gibi sektörün içinden gelen isimlerden, danışmanlarından ve ünlü modacılardan fikirler aldı. Bu yönlendirmelere göre tasarımlarına son şeklini vererek finalde yüksek kaliteli ve başarılı çıktılar ortaya koyacaklarına inanıyorum şeklinde konuştu.

Bu tür yarışmalar ile katma değerli deri ihracatını artırmaya katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Zandar, deri sektöründe katma değerli ürün ihraç eden ülkelerde kilogram fiyatı 70 dolarlara ulaşıyor. Bizim de bu rakamlara ulaşabilmemiz için tasarım yönümüze ağırlık vermemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nın finali İZFAŞ tarafından düzenlenen Leather and More Fuarı kapsamında Deri Sektöründe "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni"yle birlikte gerçekleştirilecek.

Deriyi en güzel tasarlayan yarışmacı 10 bin TL’lik ödülün sahibi olurken, ikinci isim 6 bin TL kazacak. Üçüncü isim 4 bin TL ödüle hak kazanacak. En güzel tasarımı yapan isimler, Ticaret Bakanlığı’nın 2008/2 SAYILI “TASARIM DESTEĞİ HAKKINDA TEBLİĞ”i kapsamında yurtdışında tasarım eğitimi olanağına da kavuşacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2017 ve 2018 yıllarında 27 bin 418 kişiye, 17 milyon 400 ...

Haziran ayında enflasyon yüzde 1,13 ile beklentilerin üzerinde bir artış kaydetti. Böylece yıllık enflasyon yüzde 12,62 oldu. Piyasalarda enflasyonun yüzde 0,60-0,70 a...

2019 yılı Haziran ayında 851 milyon dolar olan EİB ihracatı, 2020 yılı Haziran ayında yüzde 21’lik artışla 1 milyar 30 milyon dolara yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 12,62, aylık yüzde 1,13 arttı. Buna göre SSK ve Bağ-Ku...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), haziran ayı ihracat rakamlarını açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Haziran ayında ihracatın arttığını söyledi.

TSPB Başkanı Dr. Alp Keler, CFA son beş aylık süreçte hisse senedi piyasasına 313 bin yeni yerli yatırımcının katılımıyla aktif bireysel yatırımcı sayısının Borsa tari...

Yazarlar
Website Security Test