Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

BATÜDER'den iş gezisi kapsamında Balkan seferi

5.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

BATÜDER (Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği) Genel Başkanı Akın Kazançoğlu ve beraberindeki heyet ''Business Forum Prizren 6'' kapsamında Kosova, Arnavutluk ve Karadağ’a iş gezisi gerçekleştirdi.

BATÜDER İş Gezisi kapsamında Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Rasim Demiri, Kosova Ticaret ve Turizm E. Bakan Yrd. Cüneyd Ustaibo, Kosova Milletvekilleri Fikrim Damka ile Muferra Sinik, Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasnic, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın makamlarında ziyaret edildi. Ayrıca Prizren Esnaf Odası başta olmak üzere çeşitli kurum ve dernekler ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen Business Forum Prizren’e katılan Batüder heyeti, bu etkinliğe altıncı defa eksiksiz katılımdan dolayı özel ödüle layık görüldü. Ayrıca Balkan ülkelerinden katılan Bakanlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odaları Yöneticileri, Dernek Yöneticileri ve İş İnsanları ile Batüder üyeleri arasında ikili görüşmeler gerçekleştirildi. “6. Business Forum Prizren” kapsamında gerçekleştirilen “Kosova’nın Geleceği” konulu konferans da Batüder Genel Başkanı Akın Kazançoğlu “Türkiye ve Kosova arasındaki ilişkiler” başlıklı bir konuşma yaptı. “11 yıllık geçmişe sahip Kosova’nın kuruluşundan bugüne kadar gelişmesini yakından takip ediyoruz. Kosova’nın önündeki fırsatları, elindeki kaynakları ve güçleri iyi analiz ederek, verimli sonuçlar elde edecek adımlar atacağına gönülden inanıyoruz. Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) çatısı altında birlik ve beraberlik içinde toplanan tüm soydaşlarımıza Türkiye’nin ve bizlerin her zaman yanlarında olduklarımızı hatırlatmak istiyoruz” dedi. Bu konuşma katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi ve büyük takdir aldı. Daha sonra çeşitli Balkan ülkelerinden gelen katılımcılar ile Fuar stantları gezildi.

Batüder İş Gezisi kapsamında daha sonra Arnavutluk ve Karadağ ülkelerinde bulunan iş insanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca Balkan ülkelerinde büyük bir ilgiyle karşılanan iş gezisi heyetinde Batüder Üyeleri Şükrü Daşkın, Işın Akın, Yağız Kaan Kazançoğlu, Özer Koyuncu, Koray Eroğlu, ve Süleyman Taşer yer aldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar asgari ücrete vergi muafiyetinin yeniden gündeme getirilerek tartışılması ve uygulanması gerektiğini belirtti.

Yıllık bazda ekimde yüzde 5,4 artması beklenen üretim yüzde 3,8 arttı. Sanayi üretimi eylül ayında 13 ay sonra ilk kez pozitif bölgeye geçmiş ve yüzde 3,4 artış kaydet...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (PPK) sonrası açıklanan faiz kararıyla ilgili politika faizi yüzde 14'ten yüzd...

Kasım Ayı Ekonomi Karnesi açıklandı. Ekonomi Gazetecileri Derneği için yapılan araştırmada, Kasım ayı ekonomi başlıkları belirlendi. Ay boyunca ekonomi dünyasının gözü...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda süren 2020 yılı bütçe görüşmelerinde, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

ABD Merkez Bankası FED, faiz kararını değiştirmedi. İki gündür süren Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının ardından faizlerde bir değişikliğe gidilmediği b...

EPDK'nin konuya ilişkin kurul kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yazarlar
Website Security Test