Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir iş dünyasından 30 Ağustos Zafer Bayramı vurgusu

29.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle İzmir iş dünyası temsilcileri birer mesaj yayınlayarak tüm ulusumuzun bayramını kutladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın en önemli milli bayramların başında geldiğine dikkat çeken başkanlar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadelenin 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi ile sonuçlandığına vurgu yaptılar. Bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun açıldığına da işaret eden İzmir iş dünyası temsilcileri, Atatürk ve silah arkadaşlarını da rahmetle andılar.

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya Ösen:
Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadele ve istiklal savaşımızın, 30 Ağustos 1922 günü büyük bir zafer ile taçlanması, Türk milletinin tarihinde yeni bir eşik yaratmış ve bu eşikten sonra Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yol açılmıştır. Bu anlamda Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı’nın zafer ile sonlandığının da bir anlamda tescilidir. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, o dönem bu toplumun yaptığı fedakarlıkları idrak ederek kutlamamız, bir yandan zaferi coşkuyla yaşarken, bu zafer uğruna canlarını feda etmiş nice vatan evladını anmamız da elzemdir. Bu sebeple bize bu zaferi armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu uğurda canını vermiş tüm insanlarımızı sevgiyle anıyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.


İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt:
Esaretin hiçbir türlüsüne, hiçbir zaman boyun eğmemiş Türk milletini kendi vatanında esarete mahkum etmek isteyen emperyalist saldırıya karşı vatanının her karışını “hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh da bütün vatandır” sözüyle temellendirdiği askeri dehasıyla savunan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını öncelikle saygıyla anıyorum. 30 Ağustos 1922 Büyük Taarruz Zaferi, Cumhuriyet’e giden yolun ilk mihenk taşı olmuştur. Zira emperyalist güçlerin misakı milli sınırları içinden sökülüp atıldığı, son kırıntılarının da İzmir’den gemilere binerek kaçtığı bu milli mücadele, bu milletin hiçbir zaman diz çöktürülemeyecek kadar birbirine bağlı olduğunun da en açık ifadesidir. Bu uğurda kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi başta Mustafa Kemal Atatürk’ün kişiliğinde saygı ile anıyor, tüm Türkiye Cumhuriyeti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş:
Milli bayramlar toplumumuzun milli ve ulusal değerlerinin hissedildiği, yürekten duyumsanan günlerin başında gelir. Tıpkı dini bayramların manevi dünyamızda bizleri birbirimize yaklaştırdığı gibi milli bayramlar da bizleri ulusal değerlerimizin çevresinde buluşturur. 30 Ağustos Zafer Bayramı, bu anlamda belki de en önemli bayramımız diyebiliriz. Destansı Kurtuluş Savaşı’nı zafer ile taçlandırılarak sona erdiren zafer olan Büyük Taarruz ‘un yıldönümünde, başta bu zaferi bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnet ile anıyor, Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı cani gönülden kutluyorum.

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Meriç:
30 Ağustos 1922’de kazanılan bu büyük zafer, şanlı ulusumuzun canı pahasına yazdığı eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini aldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşı’mızın başarıya ulaşmasında en önemli askeri başarı olan bu büyük zaferin ardında milletimizin özgürlük aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır. Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi’nin yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu yolda canlarını vermiş olan tüm şehitlerimize ve bize bu Cumhuriyeti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarımı sunuyor, rahmet diliyorum.

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter:
Çanakkale ve Sakarya’da düşmanın önüne set çeken Mustafa Kemal’in askerleri, 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdelemiştir. Bu müjde, aynı zamanda Türk kadınının özgürlüğünün de müjdesi olmuştur. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu laik demokratik Cumhuriyet ile bir anlamda kadına da kurtuluşunu armağan etmiştir. Bu sebeple Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda en önemli mihenk taşlarından biri olan Büyük Taarruz, aynı zamanda kadının özgürleşmesi için de önemli bir eşiktir.
30 Ağustos Zafer Bayramı ile kadını özgürleştiren Cumhuriyet değerlerine bugün yönelen saldırılara mücadele etmek adına, her platformda, her ortamda, her zeminde kadının ve Cumhuriyet değerlerinin hakkını savunmak, kadına yönelmiş olan ayrımcı politikalara set çekmek boynumuzun borcudur. Bunu tüm kadınlar adına yürütmekten asla yorulmadık, yorulmayacağız. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin en temel zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın tüm ülkemize kutlu olmasını dilerim.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) ve TurabExpo tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Türk-Arap Gayrimenkul, Proje, Yatırım, Finansman Fuarı İstanbul’da yapı...

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin ev sahipliğinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve İslam Kalkınma Bankası işbirliğiyle düzenlenen 'İİT Üst Düzey Kamu ve Özel Sektö...

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Büyük İkramiye satılmayan bilete çıkıyor iddiası vatandaşlarda şüphe uyandırdı.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 2018 Vergilendirme Dönemi Kurumlar Vergisi Türkiye Geneli İlk 100 Sıralaması'nı açıkladı.

2018 yılının vergi rekortmenleri belli oldu. En çok vergi veren iş insanı kim? Listede yer alan ilk 20 isim ve tahakkuk eden vergi tutarları belli oldu. Vergi rekortme...

Türkiye İMSAD inşaat malzemeleri sanayi bileşik endeksi Ekim 2019 sonuçları açıklandı. Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ekim ayında 0,89 puan a...

İMİB Başkanı Aydın Dinçer, sektöre nitelikli gençler yetiştirmek için YÖK ile birlikte çalışacaklarını duyurdu.

Yazarlar
Website Security Test