Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Investment in Turkey raporuna göre Türkiye'ye yatırımın tam zamanı

31.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'ye yatırım yapılır mı? Şimdi Türkiye'ye yatırım yapma zamanı mı? KPMG Türkiye'nin hazırladığı 'Investment in Turkey' raporu, Türkiye'de yatırım imkanlarını ve şartlarını öğrenmek isteyen yabancılara önemli bir rehber niteliğinde.

Uluslararası vergi, denetimve danışmanlık firması KPMG'nin her yıl hazırladığı 'Investment in Turkey'raporunun yenisi yayınlandı.

Raporda, son 1 yıldayabancı yatırımcıları yakından ilgilendiren vergi alanındaki gelişmeler vebunların sonucunda ortaya çıkan yeni şartlar ayrıntılı şekilde anlatılıyor.
KPMG Türkiye VergiBölümü'nce derlenen rapor, yabancı yatırımcılara Türkiye'nin genel vergiçerçevesini çizmek amacıyla hazırlanıyor.

OECD verilerine göre2018'de dünya genelinde doğrudan yabancı yatırım, yüzde 27 oranında düşerek1.097 milyar dolar olarak gerçekleşti. Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'nın yüzde1.3'üne denk gelen bu rakam, 1999'dan bu yana en düşük seviyesinde çıktı.Düşüşte ABD'nin vergi reformunun etkili olduğu öngörülürken, TürkiyeCumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi verilerine göre aynı dönemdeTürkiye'de doğrudan yatırımlarda yüzde 14'lük bir büyüme kaydedildi.
KPMG Türkiye Vergi BölümBaşkanı ve Şirket Ortağı Şaban Erdikler, günümüzde 'adil vergilendirmenin'birçok ülkede gündemin üst sıralarında yer aldığını hatırlattı. Erdikler,"Dijitalleşen dünyada başta 'kurumsal vergilendirme' olmak üzere, mevcutvergi sistemleri ihtiyaçları tam olarak karşılamıyor. Vergi sistemini değişentoplum koşullarına uygun hale getirme yönünde bir baskı var. Türkiye de buşartlar ışığında geçtiğimiz yıl bir dizi vergi reformu gerçekleştirdi. Burapor, Türkiye'nin vergi ortamına ilişkin genel bir çerçeve sunuyor" diyekonuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Rüzgâr enerjisindeki kurulu gücünü son on beş yılda 181 kat artıran Türkiye, 2020 yılı sonunda ulaştığı 9 bin 244 Megavat  (MW) kurulu güçle Avrupa’da 7’inci sırada ye...

EİB 2020 yılında 5,3 milyar dolar döviz kazandıran 57 şampiyonu dokuz sütuna manşet yaptı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, elektrik, doğalgaz ve su faturalarına yansıtılan her türlü vergi ve fon tutarlarından, 2021 yılı sonuna kadar tüm abonelerin m...

Geçen ay kapanan şirket sayısı yüzde 221,46 artışla 3 bin 160 oldu.

Ayakkabı sektörüne can suyu müjdesini veren Başkan Soyer, "İzmir'in arka sıralarındaki çocukların botlarını buradan alacağız" dedi.

Setur Marinaları, yeni yıla denizcileri mutlu edecek kampanyalarla merhaba dedi. Türkiye’nin lider zincir marina işletmesi, sahip olduğu marina zinciriyle sunduğu eşsi...

Sağlık iksiri zeytinyağı pandeminin zirve yaptığı 2020 yılının son çeyreğinde, 2020/21 ihracat sezonuna başarılı bir giriş yaptı.

Yazarlar
Website Security Test