Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Son dakika Bakan Albayrak'tan açıklama Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu?

30.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan son dakika Kurban Bayramı tatili açıklaması. Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu? Bakan Albayrak'tan son dakika Kurban Bayramı tatili açıklaması.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ekonomiye ve bayram tatiline ilişkin önemli açıklamalar geldi. Bayram tatilinin kaç gün olacağı sorusu da sorulan Albayrak tatil günü sayısıyla ilgili görüşmelerini de aktardı.

Bakan Berat Albayrak'ın açıklamaları şöyle;

Bayram tatilinin uzamasına olumlu bakmıyorum. Beklenen kötü senaryolar gerçekleşmedi. Türkiye’ye yatırım yapan 1 yıl sonra yeniden kazanacak. 7 yıldır ilk kez cari fazla vereceğiz. Yılın ikinci yarısı ve 2020 pozitif bir dönem olacak. Bütçe açığı her koşulda yüzde 3’ün altında kalacak.

Af dönemleri geride kaldı. Vergi reformu çalışmasını sonbahara hazırlamaya çalışıyoruz. Vergi yapılandırma konusunda adımlar atılabilir. Konutta devletin sektörü kurtarmak gibi bir amacı yok.

Yedek akçeyle ilgili konuşan Bakan Albayrak, "Merkez Bankası bilançosundaki bir kalemin yer değişmesi, para basmayla ilgisi yok. TCMB’nin rezerv strateji politikasını destekleriz." dedi.

Kıdem tazminatıyla ilgili de konuşan Albayrak, "Kıdem tazminatında tüm paydaşların mutlu olacağı çözüm istiyoruz." dedi.

Berat Albayrak'ın konuşmasından diğer satırbaşları;

-Bu hafta kamu bankaları başta olmak üzere faiz indirimi göreceğiz.

-Merkez Bankası faiz indirim sürecine girdi.

-Otomotivde faiz düşüşü ile olumlu gelişmeler bekleniyor, gerekirse adım atarız.

-Konut kredisi vadelerinde 10 yılın üzerini konuşmaya başlayacağız.

-Faiz düştü, kur düştü, bu Türkiye’ye olan güvenin etkisi.

-İlk yarıda vergi gelirlerinde normalleşme olacak.

-Türkiye güven kazandı, güvenmeyen kaybetti.

-Haziran-temmuz’da Türkiye’ye çok ciddi para girişi oldu.

-Enflasyonda 2019 hedefinin altında kalacağımızı net söyleyebilirim.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, 400 bin üreticinin, zeytinyağı perakende KDV'sinin yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesini istediğini söyledi.

Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin (TÜGİAD) geleneksel Ege buluşması, Çeşme Radison Blu Otel’de pandemi kuralları çerçevesinde tüm gün süren panel ve etkinliklerle ya...

Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na atanan Dr. Detlev Wolter, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti. Ziyarette iki ülke ...

Tüm dünyayı etkisi altına alan, dünya genelinde bir milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covit-19 virüsü ile insanlığın mücadelesi devam ediyor.

Ege Bölgesi'nde tarım ürünleri ihracatında zirve el değiştirdi. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği son bir yıllık dönemde gerçekleştirdiği 985 milyon dolarlık i...

Türkiye’nin dünya lideri olduğu, cennet meyvesi olarak nitelendirilen, geleneksel ihraç ürünlerinden kuru incirin verim, kalite ve gıda güvenliğini arttırmak için Ege ...

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi gölgesinde yapılacak bir başka fuar, Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, 17-20 Eylül 2020 tarihinde kapılarını ziyar...

Yazarlar
Website Security Test