Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bitcoin yükseliyor, Bitcoin'de yükseliş kalıcı mı?

24.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bitcoin 5 ayın zirvesinde. Bitcoin'deki yükseliş kalıcı mı? Bitcoin yükselmeye devam edecek mi? Kripto para piyasası için tahminler, analizler.

Finans dünyasının geçen yıl kış aylarından beri sakin isimlerinden kripto para piyasasının lokomotifi Bitcoin'de hareketlenme yaşanıyor.

2019 yılına 3800 dolar bandından başlayan Bitcoin, Nisan ayı itibariyle atakta. Bitcoin an itibariyle 5,500 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin son bir ay içinde 1400 dolar değer kazandı. Fiyatı şu an için 5500 dolar olan Bitcoin'de toplam 96 milyar dolar bulunuyor. Tüm kripto para piyasasındaki toplam yatırım ise şu an için 176 milyar dolar.

Bitcoin'in bu ay (Nisan 2019) içindeki grafiği;

Bitcoin aylık grafik son bir ay (Nisan 2019)

Dünya'nın aktardıklarına göre, Buypaycoin Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Özçakmak; "Geçtiğimiz iki hafta boyunca Bitcoin ve altcoinlerde büyük bir artış görüldü. Bu artış aynı zamanda kripto para kabullenmesinin yeniden yükselişe geçtiğinin işareti diyebiliriz" görüşünü dile getiren Özçakmak, Bitcoin'lerin uzun süredir pasif cüzdanlarda tutulduğunu, son bir kaç haftada cüzdan aktivitelerinde yaşanan artışın yükselişi beraberinde getirdiğini ifade etti.

"Kısa vadede Bitcoin 4000 doların üzerinde kaldığı sürece önceki fiyat seviyelerine çıkma yolunda olacağını öngörüyorum" diyen Özçakmak, Nisan'ın, Bitcoin'in "bugünkü kadar ucuz olduğu son ay" olabileceğini dile getirdi.

Ancak Bitcoin'in daha önce pek çok kez hızlı yükselişler yaşadıktan sonra aynı sertlikte yönünü aşağı çevirdiği unutulmamalı. Aralık 2017'de Bitcoin önce hızla 19500 doların üzerine tırmanmış, ardından 2 aydan kısa bir sürede 6000 dolara gerilemişti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hükümet, memur ve memur emeklisine 2020'nin ilk 6 ayında yüzde 3,5, ikinci 6 ayında yüzde 3, 2021'nin ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 2,5 zam ve enflasyon ...

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) 2019 yılı mayıs ayına ait işsizlik rakamlarını açıkladı.

Kırmızı ete yüzde 20 zam geliyor iddiası Kurban Bayramı sonrasında moralleri bozdu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu Toplantısı'nda alınan karar ile; politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24'te...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Sigara satışına getirilen vergi artışının tüketime etkisine ve kaçak sigara kullanım miktarına ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımc...

Kamu işçisi, devlet memuruna kaç lira, yüzde kaç zam yapıldı? 2019 yılı Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk il...

KPMG Türkiye’nin ekonominin dinamosu sektörlerin ilk altı aylık performansını değerlendirdiği Enerji Sektörel Bakış – İlk Yarı raporu yayımlandı.

Yazarlar
Website Security Test