Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

FED Faiz kararı 20 Mart 2019 Çarşamba

20.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

FED (Amerikan Merkez Bankası) 20 Mart 2019 Çarşamba faiz kararını açıkladı.

FED (Amerikan Merkez Bankası) faiz kararını açıkladı. Buna göre faizler yüzde 2,25 - yüzde 2,50 aralığında tutuldu.  2020 yılında ise bir faiz artırımı öngörüldüğü bildirilirken, ABD ekonomisi için uzun vadeli büyüme beklentisinin yüzde 1,9 olarak açıklandı ve FED fonlama oranına ilişkin beklentinin 2019 için yüzde 2,4, 2020 ile 2021 için yüzde 2,6 olarak belirlendi.

FED'in yaptığı açıklamada işsizlik oranı beklentisi ise yüzde 3,7, 2020 yılı için yüzde 3,8, 2021 yılı için ise yüzde 3,9 olduğu kaydedildi. Bilanço küçülmesi için ise eylül ayı işaret edildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ticaret Borsası koordinatörlüğünde Gıda, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Zeytincilik Araştırma Enstitüsü, Selçuk İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Zirai Mücadele Ara...

Cari açık ödemeler dengesi verilerinin açıklanmasının ardından dolar kurunda son durum ne? Dolar TL 5,90'ı aştı.

2019 Nisan ayı cari açık rakamları açıklandı. Ödemeler dengesi nisan 2019 verileri açıklandı.

BDDK'nın Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğinde yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), haziran ayı toplantısında faizleri değiştirmeme kararı aldı.

Katar, Borsa İstanbul'dan (BIST) milyarlarca lira yatırımını çekti. 2019'ul ilk 5 ayında Borsa İstanbul'dan çekilen Katar yatırımı raporlandı.

Solucan Gübresi Üreticileri Dernek Başkanı Ayşe Coşkun, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu´na Solucan Gübresi üretimi, kullanım alanları ve tarımda ver...

Yazarlar
Website Security Test