Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bakan Berat Albayrak'tan son dakika enflasyon açıklaması

6.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Kocaeli'de enflasyon açıklaması.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Kocaeli'de enflasyon düşüş trendiyle ilgili önemli açıklamalar. Kocaeli'de konuşan Bakan Albayrak, "Çekirdek enflasyonun gerilemesi ÜFE'deki düşüşle birlikte enflasyondaki düşüş trendinin tüm paydaşlarca kabul edilmesini sağladı. Uygulamaya koyduğumuz para ve maliye politikalarının yanında, enflasyonla mücadele konusunda atılan adımlar ve tanzimin başarısıyla birlikte yıllık enflasyon yüzde 20'nin altını gördü" dedi.

2019 yılı ikinci çeyreğiyle ilgili, çok daha olumlu adımlar görüleceğinin altını çizen Bakan Albayrak, "İkinci çeyrekle beraber çok önemli ve olumlu adımları göreceğiz, 2019 yılının enflasyonu hedef enflasyonun çok altında gerçekleşecek. Bu da hem faiz hem maliyetleri hızlı bir şekilde düşürecek." ifadelerini kullandı.

Şirketler hakkında bilgiler veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ destek paketinde ciro ve faaliyet alanına göre 1,5 milyon TL olan azami limiti 5 milyon TL'ye çıkardıklarını söylerek, "Yüzlerce firmayla müzakereler tamamlandı. Birçok firmanın kredileri yapılandırıldı. Bu süreçte 48 firmanın feragatla konkordatodan çıkması sağlandı. Feragat ve yapılandırmanın tamamının etkisiyle toplamda 318 firma konkordatodan çıktı. Ocak ve Şubat 2019'da yeni konkordato müracaatları yarıdan fazla azalma gösterdi. Bu aylarda ayrıca bankaların kredi yapılandırma çalışmaları sayesinde hem girişler azaldı hem konkordatodan çıkışlar hızlandı." diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? Bayram ikramiyesi kaç lira? Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? Bayram ikramiyesi kimlere verilecek? Emekli m...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uber ve ticari araçlarda ÖTV indirimine yönelik önemli açıklamalar yaptı.

Son dakika... İşsizlik maaşı bayramdan önce ödenecek. İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek?

Türkiye'de bireysellerin döviz mevduat hesapları yine rekor kırdı. Merkez Bankası rezervleri ne durumda?

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski'den kritik açıklamalar geldi. Kaslowski, acil olarak biriken risklerin azaltılması yönünde çağrı yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan son dakika 'İvme Finansman Paketi' açıklamaları. İvme Paketi nedir? Berat Albayrak'tan yeni ekonomi paketi açıklaması.

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), 2019 Mayıs ayı verileri açıklandı.

Yazarlar
Website Security Test