Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

2019 yılı 3. çeyrekte dolar kuru kaç TL olacak? Dolar TL 8.9 olacak iddiası

5.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Toronto merkezli yatırım bankası TD Securities'in iddiasını haberleştiren Bloomberg International'e göre, Türk Lirası Dolar karşısında yılın 3.çeyreğinde yüzde 40 değer kaybedecek ve Dolar Kuru 8.9 Türk Lirasına kadar yükselecek.

Bloomberg International'ın haberine göre Türk Lirası, Dolar karşısında yılın 3.çeyreğinde yüzde 40 değer kaybedecek ve Dolar Kuru 8.9 Türk Lirasına kadar yükselecek.  

Toronto merkezli yatırım bankası TD Securities'in iddiasını haberleştiren Bloomberg International'e göre, Merkez Bankası yılın üçüncü çeyreğinde faiz oranlarını 400 baz puan arttırmak zorunda kalacak. 

TD Securities piyasada Türkiye ile ilgili oluşan genel mutabakata meydan okuyarak Türk Lirasında yeni bir kriz beklediklerini ilan etti. 

Oysa ki TD Securities'in bu beklentisi yatırımcıların iyimser genel beklentisine ters düşmekte. Yatırımcıların genel beklentisi ise üçüncü çeyrekte liranın yüzde 8’in altında bir kayıp yaşayacağı doğrultusunda.

Bankanın gelişmekte olan pazarlar strateji direktörü Cristian Maggio konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Türk lirasında izlediğimiz tipik döngü, Liranın bir krizden diğerine geçmesi, arada da nispeten sakin bir dönem yaşanmasıdır. Biz şu anda bu sakin dönemlerden birinde olduğumuzu düşünüyoruz.”

Cristian Maggio'ya göre Türk ekonomisinde yaşanan küçülme, inatçı enflasyon, bir yığın geri ödenemeyen kredileri taşımak zorunda kalan ulusal bankaların iç açıcı olmayan durumları ve ekonomideki "de facto dolarizasyon", Türk Lirasının üzerinde baskı yaratacak. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Swap nedir? Londra Swap piyasası ne anlama geliyor? Bu durum Dolar/TL'yi nasıl etkileyecek? Prof. Dr. Özgür Demirtaş Twitter'daki kişisel hesabından Londra'daki swap p...

Ekonomistler dolar karşısında TL'deki oynaklığın arttığının altını çiziyorlar. Dolar kuru tahminleri, dolar yorumları. Seçimden sonra dolar yükselir mi? Önümüzdeki dön...

Türk zeytin ve zeytinyağı İngiliz sofralarını süsleyecek. Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımı amacıyla Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği (EZZİB), Londra...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim ürünlerinin marketlerde de satılacağını açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu, 2018 yılının Temmuz-Aralık dönemine ilişkin elektrik ve doğal gaz fiyat istatistiklerini açıkladı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)'ndan rezervleri bir haftada 2.5 milyar dolar artıracak önemli bir adım geldi.

Kenevir tohumunun kilo fiyatında büyük yükseliş gözleniyor. Kenevir tohumuna talep arttı, tohumun fiyatı yükseldi.

Yazarlar
Website Security Test