Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dağıtım şirketlerini ilgilendiren Doğalgaz Sertifikası Yönetmeliği değişti

22.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliği değişikliği Resmi Gazetede yayınlandı. Yeni yönetmelikte ne var? İç tesisat sertifikası başvuruları. Dağıtım şirketlerine sunulan taahhütnamede neler var?

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliği değişikliği şunları getiriyor: 
"- İç tesisat sertifikası başvurularında dağıtım şirketlerine sunulan Taahhütname revize edildi. 
- Taahhütnameye eklenen yeni 6 ncı madde ile; can güvenliğini tehlikeye atan gazlı hatlara müdahale, standart dışı malzeme kullanım vb. durumlarda sertifikanın iptal edileceği en baştan kabul edilecek. 
- Mevcut iç tesisat sertifika sahipleri de 1 ay içerisinde revize edilen yeni taahhütnameyi dağıtım şirketine sunacak. 
- Yeni taahhütnameyi sunmayan iç tesisat firmalarının yeni projeleri kabul edilmeyecek. 
- Sertifika sahibinin can güvenliğini tehlikeye atan eylemleri tespit edilirse, sertifika vermeye esas şartlar ortadan kalmış kabul edilecek ve sertifika doğrudan iptal edilebilecek". 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kısa çalışma ödeneği talebi arttı. İşçinin yükünü tek başına üstlenmek istemeyen firmalar kısa çalışma ödeneği için sıraya girdi.

2019 kira artışı oranı neye göre belirlenecek? Kira artışının yapılacağı kriter belirlendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde ekonomi alanında destek teklifi kabul edildi. Evlerde üretilen ürünlere vergi düzenlemesi, vergi ihlali ve UEFA maçları için ya...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan hal yasası, Merkez Bankası'nın faizleri sabit tutması ve Japon Yeni cinsinden samuray bono ihracı açıklamaları.

LGP satış yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) değişiklik yapılmasına dair yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı Lansman ve Basın toplantısı Fuar Anemon Otel’de yapıldı. Tarım ve Hayvancılık sektöründen çok sayıda temsilcinin h...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu, bugün (16 Ocak 2019 Çarşamba) toplandı. Toplantının ardından Merkez Bankası faiz kararını açıkladı.

Yazarlar
Website Security Test