Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dağıtım şirketlerini ilgilendiren Doğalgaz Sertifikası Yönetmeliği değişti

22.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliği değişikliği Resmi Gazetede yayınlandı. Yeni yönetmelikte ne var? İç tesisat sertifikası başvuruları. Dağıtım şirketlerine sunulan taahhütnamede neler var?

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliği değişikliği şunları getiriyor: 
"- İç tesisat sertifikası başvurularında dağıtım şirketlerine sunulan Taahhütname revize edildi. 
- Taahhütnameye eklenen yeni 6 ncı madde ile; can güvenliğini tehlikeye atan gazlı hatlara müdahale, standart dışı malzeme kullanım vb. durumlarda sertifikanın iptal edileceği en baştan kabul edilecek. 
- Mevcut iç tesisat sertifika sahipleri de 1 ay içerisinde revize edilen yeni taahhütnameyi dağıtım şirketine sunacak. 
- Yeni taahhütnameyi sunmayan iç tesisat firmalarının yeni projeleri kabul edilmeyecek. 
- Sertifika sahibinin can güvenliğini tehlikeye atan eylemleri tespit edilirse, sertifika vermeye esas şartlar ortadan kalmış kabul edilecek ve sertifika doğrudan iptal edilebilecek". 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bazı bankalar hakkında, manipülatif bir şekilde döviz alımına yönlendirdiği için inceleme başlatıldığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, canlı yayında soruları yanıtladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice, Ak Parti hükümetine, ekonomideki yavaşlamaya anında ve doğru müdahale etme çağrısında bulundu.

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, son iki yılda 19 milyon 714 bin abonenin elektrik ve doğalgazı borç nedeniyle kesildi.

22 Mart 2019 Cuma dolar kuru. Son dakika döviz fiyatları dolarda sert yükseliş. FED faiz kararı ve bugün yapılan Golan Tepeleri açıklamaları ardından dolarda sert yüks...

Türkiye'de bir yılda kamu ve özel sektör, dış borç faizine 12 milyar 143 milyon dolar ödeyecek. Son veriler, brüt dış borç stokunun, gayri safi yurtiçi hasılaya oranın...

İFMİB Başkanı Ali Haydar Gören, ''Türkiye’nin dünya fındık üretim ve ihracatındaki payı yüzde 80’den yüzde 65’e düştü. Bu sonuçta İtalya, ABD gibi alternatif üreticile...

Yazarlar
Website Security Test