Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rusya'dan rubleyle buğday alacağız

2.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye, Rusya'dan "ticarette yerli para kullanılması" anlaşması kapsamında buğday ithal edecek ve ödemeyi ruble ile yapacak.

SovEkon Analitik Merkezi'nin yaptığı açıklamaya göre Türkiye, rubleyle Rusya'dan buğday alacak. Türkiye ile Rusya arasında yerli para ilk kez buğday alışverişinde kullanılacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "yerli parayla ticaret" anlaşması kapsamında, Türkiye, Rusya'dan buğday alıp ödemeyi Rus rublesiyle yapacak. Alınacak buğdayın 30 bin ton ve yüksek proteinli olacağı belirtildi. 

2018'in Temmuz - Eylül döneminde ise Rusya Türkiye'ye, 1.2 milyon ton buğday satmıştı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan hal yasası, Merkez Bankası'nın faizleri sabit tutması ve Japon Yeni cinsinden samuray bono ihracı açıklamaları.

LGP satış yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) değişiklik yapılmasına dair yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı Lansman ve Basın toplantısı Fuar Anemon Otel’de yapıldı. Tarım ve Hayvancılık sektöründen çok sayıda temsilcinin h...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu, bugün (16 Ocak 2019 Çarşamba) toplandı. Toplantının ardından Merkez Bankası faiz kararını açıkladı.

Türkiye'de 2018'de kaç konut satıldı? Türkiye'nin 2018 konut satışı istatistikleri. Konut satışları 2018 yılında bir önceki yıla göre azaldı mı, arttı mı?

TBMM Genel Kurulu'nda 'temel kanun' olarak görüşülen teklifin 14 maddesi daha kabul edildi. Hangi ürünlerden ÖTV alınmayacak? ÖTV alınmayacak ürünler belli oldu. Ayrıc...

28 Şubat 2019 tarihine kadar kuru soğan ithalatında gümrük vergisinin sıfırlanacağı kararının ardından Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör'den soğan fiyatla...

Yazarlar
Website Security Test