Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Ver elini…

29.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

En kolayı öfkelenmek... Yükseltin mi desibeli, bozulur böylece tüm frekanslar…En zoru ise hoş görmek…Daha da zoru affetmek…Sen zor olanı seç…Hoş gör izlediklerini…Hoş gör seni görmeyenleri…Affet senden gidenleri…Hoş gör yaklaşmakta olanı…Karamsar olma, iyimser yanları hayatın, dindirecektir tüm yaşadığın sancıları. Başucunda seyahat kitapları olsun…Ve sen bir seyahate çık. Çok uzaklara git mesela gönlüne… Umudun ve inancın yol arkadaşın olsun. Bak bakalım güneşli günler sana neler vaad ediyor? Gönlünün alt yazısı, alnında mı yazıyor?

Gökyüzünde Ay, dolunaya dönüyor…Yani hayatımızda bir çok eksikleri tamamlıyoruz, veda sözcükleri de cabası. Gitmesi gerekenler gidebilir, kötü huylarımızda,alışkanlıklarımızla da yollarımız ayrılabilir. Dolunay, anın büyük hediyesi ise, gökyüzünde Venüs-Jüpiter-Neptün arasında  su üçgeni…Hislerimize, rüyalarımıza, sezgilerimize daha çok güveneceğimiz, inançlarımızı duayla harmanlayacağımız bir zaman dilimi bekliyor bizi. Ama bir şartla... aynı anda Ay'la parlayan Anteres'e uyup öfkene yenilme, Güneş'e yaklaşan Aldebaran'a uyup dürüstlükten vazgeçme...

Koç ve Yükselen Koç:Her dolunay bir tamamlanma enerjisidir aslında… Geride bırakmak için bazı kalıpları fırsat sunar insana gökyüzü ayda bir kere… Şimdi gökyüzünde parlayan Ay neler anlatıyor sana? Her şeyden önce düşünce kalıpların üzerinde iyileşme yapabilirsin.  Fikirlerini, düşüncelerini  derinlemesine irdeleyebilir, sağlam zemine oturtabilirsin. Tamamlamayı düşündüğün bir eğitimi bitirebilir ya da öğrenmeye niyet ettiğin bir eğitim için adım atabilirsin. Bazen hayat bir üçgenin açıları gibidir. Aile, maddi kaynakların ve bilinç altın arasında sürekli gidip geldiğini hissedebilirsin.  Bu hayatının üç bileşeni arasında, sezgini güçlendirme, olaylara empatik yaklaşarak çözümleri görebilme açısından dolunay sana şans veriyor.

Boğa ve Yükselen Boğa:Dolunayda tamamlarız hayatımızdaki eksiklikleri ya da gitmesi gereken fazlalıkları. Geride bırakmaktan korkmamak gerekir aslında. Şimdi gökyüzünde parıldayan Ay neleri tamamlaman gerektiğini fısıldıyor sana. Bütçeni korumakla ilgili ilk adımı atabilirsin bu dolunayda. Finansal anlamda kriz olarak düşündüğün konu başlıklarıyla ilgili çözüme ulaşabilirsin. Her şeyden bağımsız bu dönemde özellikle borç-alacak dengene dikkat etmen gerekiyor. Ödemelerini aksatmamalısın. Bazen hayatının bir üçgen içinde geçtiğini düşünebilirsin. Eşin, cümlelerin ve büyük umutların arasında mavi bir üçgen oluşturmak isteyebilirsin… Tam da bu dolunay zamanında, eşinle ya da partnelerinle duygu alışverişi yapabilir, bir dost sıcaklığını ilişkinize taşıyabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:  Her ay yeni bir fırsat sunar mavi evren bize eksiklerimizi tamamlamamız, zararlı alışkanlıklarımızla vedalaşmamız için. Şimdi parlayan Ay, senin aynan olabilir… Sana, seni gösterebilir. Kendinle barışacağın,  kendini tanıma yolunda adımlar atabilirsin. Eğer var olan ilişkinden bir “ var olma “ sorunu yaşıyorsan, masanın üstüne kağıtları serme zamanı… İlişkin sana ne katıyor, senden neler götürüyor? Zihnin ve ruhun aynı notada mı? Yoksa farklı rotalarda mı seyrediyorlar? Bazen bir üçgenin içinden bir yol ararsın kendine… Sana bir yandan şifa verecek, kendi değerini öğretecek ve aynı zamanda şifa dağıtacağın bir kariyer planına kendini yakın hissetmiyorsun artık.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Şimdi tam zamanı tamamlanmak için. Hani hep yastık altına attığın kelimelerin var ya, çıkarmaya korktuğun sandık lekeli öykülerin. Şimdi onları paylaşmak istemez misin Ay’ın şavkında? Sen gidenler geri dönsün diye beklerken, sana tek gelen hediye mide ağrısı olmuyor mu uzun zamandır? Şimdi sen tam da bu dolunayda eskiye dair her şeyi geride bırakmaya niyet et. Sağlığına öncelik ver bir de kapını çalan aşka. Bir su dolu üçgenle çevrili olduğunu düşün hayatının… Bir yanında  sen, bir yanında “aşk” ve uzun bir yolculuk… Belki de uzun zamandır beklediğin aşk seni bir seyahatte bekliyordur. Olamaz mı, olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan:Biliyorsun aslında sen tamamlaman gerekenleri…Arkana yaslan ve geçtiğin yolları düşün. Dostluklarını mesela ya da sevdiğini, kurduğun süslü püslü hayallerini ya da çocuğunu düşün. Şimdi Ay madem aydınlatıyor geceyi. Sen de düşlerini aydınlatmalısın korkmadan, hızlı adımlarla geleceğini yakalamalısın. Sana, ruhuna iyi gelen uğraşını artık kariyer planın haline dönüştürmek için adımlarını sıklaştırabilirsin. Ve bu dolunay belki de anne, anneliğe bakışında yeni bir açılım kazandırabilir sana. Sen hayatın labirentinde dolaştığını sanırken, bir üçgen kapı açılır önünde. Korkma mavi derinlikten… Hislerine güven…Kalbin ve hissettiklerin sana gerçekleri yüksek sesle anlatabilir…

Başak ve Yükselen Başak: Şimdi bir tamamlanma hissediyorsun biraz da zorlanarak. Aslında haleti ruhiyen hiç de hazır değil. Ama biraz da düşünerek hareket etmek gerekmiyor mu? Kapattığın her kapının sana bir bedel ödetmeyeceğini mi düşünüyorsun? Yeni bir rota oluşturmak için eski programları silmek gerekmiyor? Ay dolunaya dönerken, sen de hayatının öncelik sırasına kariyerini oturtuyorsun. Kariyerinle ilgili eski alışkanlıklarını, eski iş modellerinin yerini yenisiyle değiştiyorsun. Belki de kendi kanatlarınla uçmak yerine, yeniden tam zamanlı bir iş modeline geçebilirsin. Toprak suyla buluştuğunda tohum ancak filizlenebilir. Şimdi gökyüzü sana üç kenarlı bir fırsat sunuyor. Sen sudan sebeplerle yok etme elindeki su pınarını

Terazi ve Yükselen Terazi: Hayat bir tamamlanma getirir beraberinde med-cezirleriyle… Şimdi Ay tam da dolunaya dönerken, bazen düşünce kalıplarını kırmak gerekiyor. Yakın çevrene hoşgörüyle bakabilme becerisini hal edinmek mesela. Gitmek istediğin ama bir türlü biletini alamadığın bir yolculuğa çıkabilirsin. Ya da daha uzaklara gidebilirsin mesela özüne. Şimdi bir üçgen hayal et… Daha önce gitmediğin suları simgelesin üçgenin. Bir kenarına, kariyerini koy, bir yanına bereketini, bir yanına ise 24 saat yaptığın işleri…Bırak su aksın ve yolunu bulsun. Sezgilerin, ruhsal bilişlerin kariyerinde bir hedefe daha yaklaştırabilir böylece.

Akrep ve Yükselen Akrep:Her dolunay bir tamamlanma enerjisidir aslında… Geride bırakmak için bazı kalıpları fırsat sunar insanoğluna gökyüzü ayda bir kere… Nelerden vazgeçmen gerektiğini, neleri bırakman gerektiğini anlatır sana mavilikler. Şimdi Ay gökyüzünde büyürken, sen de al eline hesap makineni. Bir kar zarar hesabını çıkar. Bütçende hangi harcama kalemleri var? Neleri yazmışsın tükenmez kalemle? Kurşun kalemle yazdığın alacaklarının toplamı nedir? Bazen kendini bir üçgenin içinde hissedebilirsin… Derin bir su üçgeninde. Bir yanda sen, bir yanda adını “aşk” diye kaydettiğin, bir yanda ise giden bir gemi…Sen bakakalma giden geminin ardından… Sıkı sıkıya tut kalbindekini ya da aşka aç kalbini.

Yay ve Yükselen Yay:Her ay yeni bir fırsat sunar mavi evren bize eksiklerimizi tamamlamamız, zararlı alışkanlıklarımızla vedalaşmamız için. Kendimi yenilememiz için. Bazen en zoru kendini anlatabilmektir, bilirsin kendini, tanırsın. Ama karşı tarafa anlatamazsın. Ve tüm bu anlaşılmaz bulutlar, senin hoşgörü sınırlarında dolaşmanı sağlayabilir. Hayat iki kutup sunar insana öfke ve hoşgörü arasında gidip gelen. Sen öfkeyi zor olanı seç…Hayatına hoşgörüyü taşı, öfkeyi yok ederek… Bir üçgen olsun masanda. Bir yanında köklerin, bir yanında rüyaların…Sen köklerinden ve rüyalarından destek al…ve dönüştür kendini hoşgörüyle, empatiyle.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Dolunayda tamamlarız hayatımızdaki eksiklikleri ya da gitmesi gereken fazlalıkları. Geride bırakmaktan korkmamak gerekir aslında. Şimdi gökyüzünde parıldayan Ay, hayatının tamamlanması gereken noktaları işaret ediyor sana. Mesela sağlığını neden ihmal ediyorsun? Ya da neden bu kadar öfkelisin? Şimdi bu dolunay enerjisiyle, hayatında öfke kaynağı olan konu başlıklarını birer birer çıkarabilirsin. Bir de sağlığınla ilgili ihmal ettiğin sorunları çözüme kavuşturmak için kollarını sıvayabilirsin. Hayatın bazen bir üçgen tepsi sunar sana. Her bir eşit kenarı, duygularını, sezgilerini, hayal gücünü ve umutlarını güçlendirir. Sen şimdi tüm bu sıkıntılara rağmen desteklerini alacaksın kardeşlerinin ve eşinin. Bir de iç güdülerine güvenmeyi ihmal etme.

Kova ve Yükselen Kova:Şimdi hayatında bir tamamlanma hissediyorsun hem de can atarak. Hiç bu kadar istekli olmamıştın geride bırakmak için geçmişi, Özellikle aşk hayatında.. Bazen bitişler canını yaksa da, yeniye yer açmak için eskileri atmak gerekmez mi? Aşk, sevmez suçlayıcı kelimeleri. Aşk, hoş görü ister, aşk paylaşmak ister, aşk dürüstlük ister, aşk denge ister, aşk, “ bir” olmak ister, aşk özgürlük ister. Şimdi tam da dolunay zamanı, aşk hayatınla ilgili yeni bir dönemece girebilirsin eskiyi geride bırakarak. Hayatın bir üçgen içinde seyrettiğini hissedebilirsin. Kariyerinde başarıya kulaç atmanın tam zamanıç

Balık ve Yükselen Balık:Şimdi bir tamamlanma hissediyorsun biraz da zorlanıyorsun. Geride bırakmak, bazı şeyleri terk etmek çok da kolay değil. Ama her bitiş sana yeni bir hediye getirmiyor mu beraberinde? Ay ışıklarını büyütürken, sen de kendine yeni bir hedef bulabilirsin, yaşama dair eski amaçlarını bırakarak. Kariyerinde, bir dönemi arkanda bırakabilirsin. İkilemde kalabilirsin kimi anlarda. İşin mi, evin mi sorusu senden yanıt bekleyebilir. Tüm soru kalıplarının içinde, sen kendini içi su dolu bir üçgenin içinde bulabilirsin. Sezgilerin en son ne zaman bu kadar güçlü oldu?

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test