Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Yeni yılınız kutlu olsun!

29.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

Yeni bir yılın arifesindeyiz.

Bu yeni yılı ben uçsuz, bucaksız ümitlerin, beklentilerin yılı olarak değerlendiriyorum. Zira başını alıp gitmekte olan dünyada bizler akıl almaz işlerle uğraşırken, elin oğlu teknolojinin yenilikleriyle yaşamanın hazzını çıkarıyor.

Kimileri bilgisayar ve cep telefonlarının ortadan kalkacağı günlerin yakın olduğunu konuşurken ben terörle boğuşuyorum.

Birileri ise göze takılacak bir lensle, karşıdan gelenin kimliğini okuyabilmenin hesaplarını yaparken, ben istemsiz göçü göğüslemeye çalışıyorum.

Bir başkası kemoterapinin yerine, hastalığın olduğu yere ilaç gönderip hücreyi iyileştirmenin arifesindeyken, ben ihtilâlden, darbeden söz ediyorum.

Bir diğeri şoförsüz otomobili yürütürken ben kızların eşofmanının peşine düşmekle meşgulüm.

Elin oğlu takacağı bir gözlükle benim kendi lisanımla bir yabancının lisanını anlayıp kendi dillerimizde anlaşacağımızın dolayısıyla lisan problemini ortadan kaldırmanın heyecanını yaşarken ben İstanbul'un bir ilçesini basan koku kâbusunun karabasanıyla uğraşıyorum.

Bankaları ve nakit para piyasalarını yerle bir etmek üzere olan sanal para (bitcoin) dünyayı kasıp kavururken bizler enflasyon canavarının tek hanede durabilmesi için gayret sarf ediyoruz.

Dünya nerede, ben neredeyim?

Bu soruyu ciddi ciddi kendimize sormakla mükellefiz!

Zira ümitlerimizi ve beklentilerimizi 2018 yılında hayata geçirmek istiyorsak nerede yanlış yaptığımızı bulmakla da yükümlüyüz.

İngilizler derler ki; "Doğduğunuz yeri kaderiniz seçer! Yaşayacağınız yeri kariyeriniz!.. Doğduğunuz aileyi de kaderiniz seçer! Kuracağınız aileyi siz seçersiniz! Dolayısıyla başarmak kaderinde tashih yapmaktan ibarettir."

Kaderimizde tahsis yapabilmek dileğiyle yeni yılınız kutlu olsun!

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test