Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

“Keşke”lerin için fırsat, “iyi ki”lerin için ödüle hazır mısın?

4.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Zor ve yıkık zamanlardı geride bıraktığın kışlar… Umutla, hevesle, heyecanla, tutkuyla, aşkla inşa ettiğin her şeyin teker teker yıkılmasına tanık oldun… Gitmez sandıklarınla vedalaştın önce… Herkes gitti, bir tek sen kaldın elinde yapılacaklar listenle… Ya kapıyı kapatıp çıkacaksın hayat oyunundan… Ya da kollarını sıvayıp girişeceksin temizliğe… Yok saymak için gelmedin dünyaya… Sen mücadeleyi seç.. .Sen temizlenmeyi seç… Derin bir nefes aldır nefsinin ciğerlerine… Tüm makamlar seni bekliyor şimdi önce rıza, ardından sabır… Güven gönlüne… Gönül hanene gelen yeni  misafire yani kendine… Şifalandır kendini…Arındır negatif duygulardan kalbini…Kararlı ve azimli ol… Kin gütmeden kimseye inancını harmanla sezginle, bilginle…Dönüştür bedenini, değiştir döngülerini…

Şimdi geriye yaslan… Biraz geçmişe dön… Mesela, 6 Ekim 2012-23 Aralık 2014 yılları arasına…Bir de 15. Haziran-18 Eylül 2015’e. Neler yaşadın geride bıraktığın mevsimlerde? Hangi fırtınalara tutuldun? Güvendiğin dağlara ne zaman karlar yağdı? Kimlerle yol arkadaşlığı yaptın, kimler seni yarı yolda bıraktı? Çoktan seçmeli sınavlarından geçer not mu aldın, yoksa boşlukları mı doldurdun sadece? Unutma… Her zorlukla birlikte bir kolaylığın geldiğini günün sonunda. Şans, fırsatlar, bolluk ve bereket ve İlahi aydınlanma gezegeni Jüpiter, 11 Ekim’den itibaren 365 gün boyunca Akrep burcuna konuk oluyor. Tüm bu zaman aralıklarında içinizde büyüyen “keşke”ler için fırsat, “iyi ki”leriniz için elinde ödülle giriş yapıyor hayatınıza…

( Yükselen burcunuzu dikkate alarak okuyabilirseniz daha çok kendinizden detay bulabilirsiniz)

Koç ve Yükselen Koç:  “Bir varmış, bir yokmuş”…  Tam bir yıl boyunca Jüpiter, sana finansal anlamda şans vermeye hazırlanıyor. Başkalarının kaynakları, paraları, krediler, borçlar,miras,  vergi gibi konularda senin büyümen için, olgunlaşman için yıl boyunca çeşitli fırsatlarla kapını çalabilir. Aynı zamanda, eşinin de parasal kaynaklarında artış yaşayabilirsin. Büyüme, olgunlaşma demişken, bu dönem biraz daha ölüm ve ötesi konular ilgini çekebilir yine bu dönemde. Metafiziksel konulara daha çok yoğunlaşabilir, bu alanda hislerini ve inançlarını derinleştirebilirsin. İnancını bilgiyle harmanlayıp sezgilerini güçlendirebilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa: “Ben”den “Bize” uzun bir seyahat…”Tam bir yıl boyunca Jüpiter seni ilişkiler konusunda büyütüp olgunlaştırmaya hazırlanıyor.  Kendi kimliğini, karakterini, egonu biraz daha ortaya koymak istemiş olabilirsin bugüne kadar ilişkilerinde. Artık, biraz daha empati kurma, karşı tarafı dinleme, ruhunu anlayabilme dönemi. İlişkine daha tutkuyla, aşkla sarılma zamanı… Partnerine daha fazla kulak verip aranızdaki sorunlara kalıcı çözümler getirebilirsiniz. Aynı zamanda sol elinizde bir yüzük bulabilirsiniz Jüpiter’in konaklaması sırasında…

İkizler ve Yükselen İkizler: “Bitmeyen işleri artık tamamlama dönemi”…Tam bir yıl boyunca, aslında ertelediğin, görmezden geldiğin her ne varsa şimdi tamamlama zamanın. Tamamla ki zihnin, günlük işlerin kaosundan kurtulabilsin. Dolayısıyla, biraz daha bitmeyen işlerle ilgilenmek, günlük hayatı düzenlemekle ilgilenebilirsiniz. Biraz kendine, sağlığına yönelmek isteyebilirsin bu dönem. Özellikle, yumurtalık, rahim ya da prostat gibi konularda sağlık kontrollerinden geçmeyi gerekli görebilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: “ Bana büyük şanslar ver”… Tam bir yıl boyunca Jüpiter’i, şans ve aşk evinde ağırlıyorsun. Sen avuçlarını açıp dua ettin…Şimdi yüreğini açma zamanı yeni sevgilere, yeni umutlara, yeni heyecanlara, yeni tutkulara. Yeni bir aşk çalabilir kapını ya da yeni bir hayatın tekmelerini hissedebilirsin karnında. Jüpiter, bir yıl boyunca aşk ve çocuk konusunda beklediğin, arzu ettiğin gelişmeleri verebilir. Aynı zamanda, sana hayatında ne kadar şanslı olduğun konusunda şükretmen için güzel sürprizler de hazırlayabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan: “ Taşınmalıyım artık”…İsyan etmeden, sabırla bekledin geride bıraktığın beş yıl boyunca yaşadıklarının ödülünü alma zamanını. Şimdi Jüpiter elinde büyük paketlerle kapında.  Geride bıraktığının yerine artık yenisini koyma zamanı. Uzun zamandır yaşadığın evden taşınabilirsin ya da hayalini kurduğun evi satın alabilirsin. Aile köklerini sağlamlaştırabilir, hayatın biraz daha derinliklerine inmek, derinlerden kendini beslemek isteyebilirsin. Aradığın huzuru ve güveni, evinde, köklerinde bulabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak: “Dinlemeliyim seni eleştirmeden”…Biraz zor senin için karşı tarafı eleştirmeden durabilmek. Hep senin doğruların, hep senin kuralların, hep senin düzenin. Şimdi önünde uzanan 365 günlük süreçte, biraz da karşındaki dinlemen için geliyor Jüpiter sana. Önce dinlemeli, sonra konuşmalısın bu sefer. Yoksa Akrep’in zehirli oklarının hedefi sen olabilirsin bu kez. Bu transitin güzel bir etkisi de daha fazla bilgi edinmeye, öğrenmeye istekli ve tutkulu hale gelebilirsin. Belki de biraz daha tasavvufi konulara eğilmek, gönlünü rahatlatabilir. Kardeşlerinle olan iletişimine de bu dönemde biraz daha özen göstermelisin.

Terazi ve Yükselen Terazi: “Değerliyim çünkü…”Şimdi hayatındaki üç noktaları sen doldurmalısın. Bugüne kadar hep başkalarını düşündün, başkalarından önce sen atlatın ateşe. Jüpiter Akrep burcunda sana yüksek sesle haykırıyor kendi değerinin farkına varman için. Bu yolda sana fırsatlar sunmak, kendini değerli hissetmen için dokunuyor hayatına. Aynı zamanda maddi kaynaklarına da el değdiriyor. Maddi anlamda gelirlerinde rahatlama olabilir. Özellikle, bu dönem daha ruhsal, metafizik gibi konulardan kazanç elde edebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep: “ Benim zamanım”Şimdi geriye dönüp baktığında, ne çok bitirişler sığdırdın beş yıla. Soyadın değişti, kayıplar yaşadın yeri doldurulamayacak belki de. Ama her acıdan biraz daha güçlenerek yenilenerek çıktın, deyim yerindeyse küllerinden doğdun yeniden. İşte şimdi ektiğin tüm zorlukların, üzerinde çiçek açtırmak için geliyor Jüpiter sana. Kaybettiğin ne varsa yerine daha iyileriyle. Ama önce seni tanıştırıyor yeniden seninle. Bu dönem üzerine fazla yük almamaya çalış. Kilo da dahil.

Yay ve Yükselen Yay: “ Rüyalar gerçek olsa”.Geride bıraktığın zamanda, hırpaladığın, kırdığın, döktüğün, boşver deyip yarına bıraktığın, sorumluluk almaktan kaçındığın her şey önce bilinçaltında gösterebilir sana aydınlanmanın yol haritasını. Yastık altına sakladığın her duygunu gün ışığına çıkarman için sana rehberlik ediyor. Biraz daha iç sesine güvenmelisin. Aynı zamanda, ruhsal anlamda kendini yenilemeli, dönüştürmelisin. Bu bir yıllık süreçte sağlık kontrollerini aksatmaman daha kaliteli bir yaşamın kapısını aralayabilir sana.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: “ Benim güzel dostlarım var”…Kariyer ve başarı odaklı, disiplin sembolü senin için en önemli konu başlıklarından biri hak ettiğin kazancı elde etmek. İşte tam da istediğin bu dileğin için Jüpiter harekete geçiyor. Kariyer anlamında gelen kazançlarında artış bekleyebilirsin. Aynı zamanda dostlarınla biraz daha zaman geçirmek isteyebilirsin. Yaşadığın zorlukları dostlarınla bir arada atlatabilirsin. Şifa arayışın seni yeni bir derneğe, yeni bir oluşuma katılmana destek olabilir.

Kova ve Yükselen Kova: “ Terfi benim hakkım”…Şimdi hayat yolculuğunda yeni bir dönemeçten geçiyorsun.  Hem hayatta artık daha fazla tutku, istekle tutunabilir, hem de arzu ettiğin kariyer planını harekete geçirebilirsin. Yeni kariyer başlangıcında, fırsatlar, güzel tesadüfler ve şanslar seni bekliyor. Sen bu süreçte, hislerine ve kendine güven. Hayatının kontrolünü ele almalısın. Kimsenin seni manipüle etmesine izin vermemelisin.

Balık ve Yükselen Balık: “ Kendimle başbaşayım bu uzun yolda”… Önümüzde uzanan 365 günlük süreçte, Jüpiter sana bilginin derinliğine ulaşabilmen, yabancı kültürleri tanıman, yeni bir dil öğrenmen için fırsatlar sunuyor. Bu süreçte, bol bol yurt dışı seyahatlerin gündemine gelebilir. Bu yolculuklara sadece gezi niyetiyle çıkmayabilirsin. Şifa aradığın ve şifa bulduğun yolculuklara taşıyabilir içindeki seni.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test