Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

MODEKO 2015'te 192 firma görücüye çıkıyor

20.2.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör paydaşlarını buluşturan MODEKO 2015 İzmir Mobilya Fuarı kapılarını açmaya hazırlanıyor. 25 Şubat 2015 tarihinde başlayacak organizasyon öncesinde Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, Uluslararası standartlardaki Türk Mobilya sektörünün ortaya koyacağı vizyon ile ciddi iş bağlantılarına imza atacağını söyledi26. kez İzmir'de ülkenin en kapsamlı Mobilya Fuarını açmaya hazırlanan Efor Fuarcılık, organizasyon öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. Roof Garden İzmir'deki programa Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen ve İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Tevfik Özdemir katıldı. Mobilya üreticisi katılımcılarını hedeflerine kısa sürede ve en etkili biçimde MODEKO İzmir Mobilya Fuarı'nın ulaştırdığına dikkat çeken İşleyen İstihdam dostu ve katma değeri Türkiye'de kalan sektörün katlanarak büyümesinde pay sahibi olmanın haklı onurunu yaşadıklarını söyledi.

İşleyen, “Yaklaşık 26 yıl önce yerli mobilya üreticimizin imalat ve pazarlama gücünü yükseltmek, sektör paydaşlarını zirve niteliğindeki organizasyonumuzda bir araya getirmek için yola çıkmıştık. İşbirliği yaptığımız odalarımız, derneklerimiz ve sektör öncüleriyle birlikte nice başarılara imza attık. Yaklaşık 500 bin kişi istihdamıyla yerli mobilya sektörümüzün hem 2,4 milyar dolar ihracatında hem de 10 milyar dolarlık iç piyasa satışında MODEKO hatırı sayılır bir pay sahibidir. İç piyasadaki gücünü arttırarak yerli üreticimizin Türkiye'nin ihracatçı ülkeler arasındaki yerini daha üst sıralara yükseltmesi için titiz bir çalışma yürütüyoruz. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör paydaşları MODEKO 2015 kapsamında İzmir'de olacak. Yürüttüğümüz özel çalışmayla en yoğun alım heyetlerinin katılacağı ülkeler Arnavutluk, Cezayir, Emirates, Etiyopya, Filistin, Gürcistan, Irak, İsrail, Katar, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Romanya, Sırbistan, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün, İsveç, Azerbaycan, Yunanistan, Almanya, Fildişi Sahilleri, Hollanda ve Fas. En yoğun yurt içi alım heyetlerinin katılacağı illerimiz Denizli, Konya, Kütahya, Uşak, Afyon, Antalya, Ankara, Diyarbakır, Muğla, Balıkesir, Karaman, Kahramanmaraş, Bursa, Burdur, Kayseri ve Isparta olacak. Diyarbakır ve Konya Ticaret Odalarımız çok sayıdaki üyesiyle, ülkemizin en etkili dernekleri üst düzeydeki temsilcileriyle fuarımızı ziyaret edecek. Oluşturacağımız fırsatları katılımcılarımızın önemli iş bağlantılarına dönüştüreceğinden eminiz”dedi.

MODEKO’nun mobilya sektörünün vitrini niteliğinde olduğunu vurgulayan İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Tevfik Özdemir, 5 gün süre ile sektörün nabzının İzmir’de atacağını ifade etti. Başkan Özdemir, “Oda olarak sürekli fuarımızı destekliyoruz. Geldiğimiz noktayı ve son trendlerimizi MODEKO vitrinlerinde sektör profesyonelleri ve nitelikli alıcılarla buluşturabiliyoruz. Kendi iş dalımla ilgili de söyleyecek olur isem Büro mobilyalarından özel bir bölüm oluşturulması yönünde ciddi bir çalışmamız oldu. Fuar kapsamında katılımcılarımız ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlayacaklar. Gerek katılımcılarımız gerekse ziyaretçilerimiz bu fuarımızda önemli iş bağlantılarını kuracaklar ”dedi.

25 Şubat 2015 tarihinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda başlayacak MODEKO 2015 26. İzmir Mobilya Fuarı'na sektörün 192 firması 200'ün üzerindeki markasıyla katılacak. Mobilya Mağazaları, Zincir Mağazalar, Toptancılar, Dağıtıcılar, İthalatçılar, İhracatçılar, Profesyonel Satın Alma Yetkilileri, Bayiler, Mimarlar, İç Mimarlar, Dekoratörler, Endüstriyel Tasarımcılar, Taahhüt Firmaları, Mobilya Yan Sanayi Üreticilerini bir araya getirecek organizasyonda modern ve klasik mobilyalar, eskitme ve modüler mobilyalar, masa, sandalye, kanepe ve koltuklar, bebek ve genç odaları, yatak ve yatak setleri, ofis mobilyaları, mutfak mobilyası, bahçe mobilyaları, ev dekorasyonu ve aksesuarları ile aydınlatma ekipmanları sergilenecek. 5 gün sürecek fuar kapsamında “En İyi Stand Tasarım” yarışması gerçekleştirilecek. Geçmişten günümüze minyatür mobilyalardan oluşan farklı bir çalışma ilk kez görücüye çıkacak. Fuar ilk dört gün 11.00-20.00 saatleri arasında son gün ise 19.00'a kadar ziyaret edilebilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test