Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Çıkmaz ile açmaz arasında bir Muhalefet!..

22.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yanında “barolar gibi, Türk Tabipler Birliği gibi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği gibi” güçlü meslek kuruluşları var, sivil toplum örgütleri var.

Dahası, “muhalefet etmek için” hem de “çok müsait bir ortam” var; sosyal hayatta, ekonomide, siyasette…

Kısacası “Meydan var, at var ama iyi bir binici var mı”; işte bugünün Türkiye’sinde Muhalefet’in “en büyük açmazı, en büyük çıkmazı” bu sorunun içinde saklanıyor!..

Ve işte “bu açmaz ve çıkmaz yüzünden”, Muhalefet hep “İktidarın ve onun liderinin bahçesinde oynuyor” ve de “o hangi branşı seçerse”, o branşta oynuyor. Bir gün “Futbol” diyor, futbol oynuyor Muhalefet, bir gün “Voleybol” diyor, voleybol oynuyor Muhalefet, bir gün “Güreş” diyor, güreşiyor Muhalefet, bir gün “Engelli Spor” diyor, “Engelli Sporu” yapıyor, muhalefet!..

Coronavirüs kıyametinde bile, “ne dedikleri, ne yaptıkları, ne yapacakları” konusunda tam bir “kaosun içine düşen”, iktidarın hatalarına, eksiklerine, hatta yanlışlarına rağmen, “ona puan üstüne puan kaptıran” bir Muhalefet!..

Zira, “günü birlik, stratejiden, taktikten mahrum tüy kadar hafif ve uçuşan planlamalar” ile, “18 yıldır oturmuş ve halk pastasından en büyük payı alan” bir iktidarı “yenmenin mümkün olmadığını”, olamayacağını “hâlâ” anlamayan, anlayamayan bir Muhalefet!..

Bir yandan, “Bütçe açık veriyor, Merkez Bankası’nda bir dolarlık bile rezevr kalmadı. Dünya piyasalarında swap ile dolar bulamıyorlar, bulamayacaklar. Para basıyorlar, enflasyonu tırmandıracaklar. Bu yıl ödenmesi gereken bilmem kaç yüz milyon dolar dış borç var, ödeyemeyecekler” diye bar bar bağıran bir Muhalefet!..

Sonra da “İşsizin paralarını, esnafın zararını, günü birlik çalışanların ücretlerini ödeyin, işçiye, çiftçiye, esnafa yüzlerce milyar destek verin” diye kıyameti koparanda “aynı” Muhalefet; peki ama, her gün “kasa tamtakır, kaynak yok” diye bağıranlar sizler değil miydiniz?..

El insaf, Dünyayı “ekonomik olarak da sarsan” bir Pandemi’nin zaten zorda olan ülke ekonomisini tamamen tahrip etmesini önlemek için “normalleşme uygulamaları ile” ekonomi çarklarının yavaş yavaş dönmesini sağlayacak kararlar almaya başlayan bir iktidara karşı, “AVM’leri açma, sokağa çıkma yasaklarını, kısıtlamalarını yumuşatma, maçları oynatma” diye karşı çıkmak ve de “normalleşme uygulamalarını” insafsızca “Sağlığı para için satıyorlar” anlamına gelen sloganlar üretmek, ne anlama geliyor?..

“Gerçekler saklanıyor, vaka ve ölü sayıları açıklananların birkaç misli” diye diye bugünlere geldik; ama “işte gerçek ortada” ki; “gerçekler” sizin “hepimize inandırmak istediğiniz ve de çoğumuza inandırdığınız gibi” değil!..

Hani, Süleyman Soylu’nun “hata gecesinde olanlar” Pandemiyi azdıracaktı?..

Artık sizlere inanmam güç; “AVM’lerin açılması, 12 Haziranda başlarsa liglerin oynanması Pandemi’yi azdıracak” öyle mi?..

Hadi canım siz de!..

 

Sözün Özü

Atatürk ve İş Bankası!..

 

Öcal Uluç: “Benim Bankama dokunmayın!..”

 

İnternetten “esen” rüzgarlar!..

 

Gazetenin tarihi: 5 Mayıs 2013 Pazar… Sağ köşedeki haber; “ÖLÜMCÜL VİRÜS – Çinli Bilim adamları ölümcül grip virüsü geliştirdi., bilim dünyası ayağa kalktı. Niçin yapıldığı açıklanmayan, Çinli bilim insanlarının geliştirdiği bu ölümcül virüsün yayılmasından korkuluyor.”

 

Okuyucu Soruları

İmamoğlu – Yavaş farkı?..

Bir okuyucum soruyor; Ekrem İmamoğlu “büyük umutlar vererek” ve inanılması zor bir farkla seçimi kazanarak iş başına geldi. AKP iktidarına karşı olanların büyük çoğunluğunun kafasında “İşte Erdoğan’a rakip olacak siyasetçi” imajı belirdi. Ama bugün kamuoyu araştırmalarında “Seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi kim olabilir” sorusuna verilen cevaplarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu’nun “2 puan önünde” görünüyor, sizce sebebi ne olabilir?..

CEVABIMDIR; Mansur Yavaş, “Ankara Belediye Başkanlığı görevini, elinde olan ve de kalan imkanları en iyi şekilde kullanarak Ankaralılara hizmet gayreti içinde yapıyor; “başarılı!.”

Ekrem İmamoğlu ise, göreve “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” olarak değil, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi olacak aday hülyası” ile başladı.

Biri “Çankaya’yı çoktan geçti”, öteki “Üsküdar’ı geçmek için çabalıyor”; işte kamuoyu yoklamalarındaki “rakamsal” tablonun nedeni!..

 

RTÜK

Bence, “Radyo Televizyon Üst Kurulu” lağvedilmeli ve yerine “Radyomuz ve Televizyonumuz Üzerlik Kurulu” kurulmalı, hiç olmazsa insanlarımız kurulun aldığı kararların “hangi ilkelere dayandığını” daha kolay anlar!..

Not: Üzerlik; “Nazara karşı ‘tütsü olarak kullanılan’ bitki / Sözlükler”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test