Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

İntiharların sorumluluğu…

22.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Aman, Ya Rabbi. Bu ülkede daha ne facialara şahit olacağız? Yüreklerimiz kanayacak, aklımız dumura uğrayacaktır?

- Bir insan nasıl olur da, Cenab-ı Hak’ın kendine emanet ettiği hayata son verir? Bu kadar büyük bir günahı irtikap eder? Ve kardeşlerini zehirleyebilir?

- Nasıl olur da can yoldaşına, hayat arkadaşına, evlatlarının anasına kıyar?

- Nasıl olur da Rabbimin en büyük hediyesi, o güzel, o masum yüzlü ciğerparelerine kıyabilir?

Bu ne büyük bir çöküş, çaresizlik, ümitsizliktir? (Ve şüphesiz kabul edilemez bir davranıştır.)

- Nerede o komşuluk, akrabalık, dostluk ilişkileri? Dayanışma ruhu?

- Hani iktidar her yıl astronomik tutarda yardım dağıtıyordu? Bu yardımların amacı, oy avcılığı mıdır? Has evlat, sırtımızdaki kambur, asalak Suriyelileri beslemek midir? Niçin gerçek fakirler, haysiyet sahipleri araştırılmamaktadır? Muhtarlar, belediyeler, kaymakamlar, valiler ne işe yaramaktadır? Sosyal dayanışma ve hizmet fonunun amacı nedir? Kimlere aktarılmaktadır?

1– Bu faciaların sorumlusu AKP iktidarıdır. 17 yıldır, bir kara bulut gibi ülkenin üstüne çökmüş, her şeyi berbat etmiştir. Fakirliği, işsizliği, pahalılığı zirveye çıkarmıştır.

- Hani devamlı olarak Hz. Ömer’i istismar ediyor, “Fırat kenarında bir kuzuyu kurt kapasa; hesabı bizden sorulur” diyorlardı. Şimdi devamlı olarak insanlarımız, özellikle kuzucuklarımız, kaybediliyor. Ama iktidarın umurunda değil. Tek dertleri koltuğu kaptırmamak, iktidardan gitmemek. Bunun için her şey mubah sayılmaktadır. Her yola başvurulmaktadır. Halkın ızdırabı umurlarında değildir. Devamlı olarak RTÜK vb kanallarla yalan üretmek, halkı uyutmaya çalışmaktır.

2– Türkiye muhtaçlarına destek olamayacak kadar fakir bir ülke değildir. Ancak, lüks/ israf/ rüşvet/ yolsuzluklar/ cemaatlere ve yandaşlara aktarılan astronomik rakamlar/ bankamatik yandaşlara ödenen ücretler/ çoğu aile mensuplarına ve yakınlarına ait vakıflara aktarılan milyarlar/ saraylara, makam araçlarına, uçaklara, helikopterlere, lüks ve saltanata harcananlar / Suriyelilere aktarılan milyar dolarlar/ peşkeş çekilen kamu işletmeleri/ liyakatsız kadrolar sebebiyle meydana gelen astronomik zararlar; bizi fakirleştirmiştir. İşsizliği de azdırmıştır. Ve bu iktidarın elinde her geçen gün durumumuz daha kötüleşmektedir. (Halbuki bu rakamlarla, ne kadar çok istihdam imkanı sağlanabilir, tarım, sanayi, esnaf desteklenebilir.)

- Bu iktidar; dini, milli ve manevi değerleri dejenere etmiştir. Kardeşliğin ve dayanışmanın yerini; bölünme/ düşmanlık ve duyarsızlık almıştır. Zengin ve fakir mahalleleri ayrılmıştır. Kalpler kararmıştır. Egoizm zirve yapmıştır. Haram, helal kavramları yok olmuştur. Her tarafa; tüketim çılgınlığı/ lüks/ israf ve görgüsüzlük hakim olmuştur.

3– Bu ülke, en zor döneminde bile, muhtaçlarını/ dullarını/ yetimlerini himaye ederdi. Güçlü bir dayanışma, yardımlaşma vardı. Yöneticiler bu kadar duyarsız, böylesine halktan kopuk değildi. Muhalif sesler bu kadar susturulmamış, tüm medya satın alınmamış, böyle bir baskı rejimi kurulmamıştı. Rüşvet ve yolsuzluklar, bu kadar yaygın ve aleni hale gelmemişti. Hukuk düzeni ve demokrasi böylesine katledilmemişti.

Hiçbir makam ve servet; Ahret hesabını unutturmamalıdır. Kimsenin edebi âleme, bir kirli çorap bile götürmesi mümkün değildir. Ve o büyük hesap gününde hiçbir servetin ve makamın yararı olmayacak, en ince detayına kadar hesap sorulacaktır. Tüm suçlar ve haramlar, tane tane ortaya dökülecektir. Arş-ı Ala’ya yükselen feryatlar cevapsız kalmayacaktır.

NOT:

Trump çağırdı diye, ABD’ye cümbür cemaat gidildi de ne oldu?

- İkiyüzlü Trump’un, sahte övgüleri ve iltifatları bize ne yarar sağladı? S-400 baskısı sona mı erdi? Teröre destekten vaz mı geçildi? (Aksine aynı övgüler, terör çetesi ve mensupları için de sarfedildi.)

- ABD ile ticaret hacmi 100 milyar dolara çıkacakmış? Bu bize yeni kazıkların atılacağını ve yeni haraçların dayatılacağını ifade etmektedir. (F-35 konusunda da ilerleme sağlanamamıştır.)

- Hepimiz biliyoruz ki; PKK/DEAŞ/ El Kaide vb tüm terör örgütleri, ABD ürünüdür ve tetikçisidir. ABD’nin Kürdistan projesinin ve İsrail’e destek hedeflerinin uşaklarıdır. Ve bu iğrenç projelerden vazgeçilme niyeti yoktur. Teröristler Kürt halkı diye sunulmaktadır? Türklerle Kürtleri barıştıracağız, saçmalıkları söylenmektedir. Bu hainlere desteğin süreceği açıkça ifade edilmektedir.

- Hiçbir sonuç sağlanmamıştır. Sadece Trump şovu izlenmiştir. O iğrenç mektup bile iade edilmemiş/ yüzlerine çarpılmamış; “Takdim edilmiştir.”

- ABD bizim ıslah olmaz düşmanımızdır. Ve iktidar bu gerçeği açıkça dile getirememektedir…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test