Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

En başarılı kadın girişimciler seçiliyor

20.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

Türkiye'de alanında fark yaratmış, önemli işlere imza atmış kadınların seçilmesi için düğmeye basıldı.

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER)  çok önemli bir proje için düğmeye bastı. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi ve Ödülleri’ Jüri Toplantısı, TİM Başkanı İsmail Gülle’nin katılımıyla yapıldı. Gülle etkinliğe tam destek verdiklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

- Hayatın her alanında kadın dokunuşuna ihtiyaç var. Kadınlar için bize düşen görev ne olursa olsun, birlikte yapacağız, destek olacağız. TİM olarak, Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi’ne destek olmak bizim için son derece önemli.

Daha çok kadının iş hayatında olması için farkındalığı artırmayı hedefleyen ‘Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi ve Ödülleri’nin ikincisi Ekim ayında İstanbul’da yapılacak.

Hazırlıkları devam eden Zirve ve Ödüller için Jüri Toplantısı, TİM Kadın Konseyi Üyesi ve Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi Ödülleri Jüri Başkanı Sultan Tepe’nin başkanlığında yapıldı ve gelişmeleri Tepe şu sözlerle anlattı:

- Yine üreten ekonominin içinde olan kadınları bir kez daha toplumdaki algımızı değiştirmek adına ödüllendireceğiz. Öncesinde bir panelimiz bulunuyor. Zirveyi Ekim ayı içerisinde yapmak istiyoruz. Ayrıca geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da farklı kategorilerde başarılı kadınlarımızı ödüllendireceğiz. Geçen yıl çok keyif aldık. İlk Zirvemiz çok büyük bir enerji ile bitmişti. Oradan almış olduğumuz cesaret bize bu işe sürdürülebilirlik anlamında çok büyük ışık tuttu ve ikincisini yapıyoruz.

Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak ile her biri sivil toplum kuruluşu önderi olan jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda ödüllere ilişkin öneriler alındı ve yol haritası belirlendi.

 

 

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Azerbaycan ve Bulgaristan'tan gelen heyetler tarafından incelenmesi ve model olarak benimsenmesi ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler'i çok mutlu etti.

Bu okul yurtdışında bile model oluyor

Eğitimle ilgili hep sıkıntılı tablolar ortaya konur. Bu defa bir okul bütün ezberleri bozdu. Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan’dan ve Bulgaristan’dan Meslek Lisesi yönetimi bu okula gelerek başarıya ilişkin bilgi aldılar.

Kendi bölgesinde efsane haline gelen Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bahsediyoruz.

Yurtdışından gelen heyetler okulla ilgili Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek okul hakkında bilgi aldı.

Kendi bölgelerinde kurmak istedikleri meslek liselerine örnek proje olarak Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni seçtiklerini söyleyen heyetler, okuldan övgüyle bahsettiler.

Aynı zamanda ikili işbirliği protokolü hazırlıklarına da başladıklarını söyleyen heyette; Bulgaristan Dobruca Tarım Meslek Lisesi Müdürü Plamen Slavov ve Okul Müdür Yardımcısı Mithat Osman, Azerbaycan Bakü Neft Energetika Koleji Müdürü Mehman Abdulezizov ve Bakü Sosyal İktisadi Koleji Müdürü Vidadi Orucov yer aldı.

Azerbaycanlı ve Bulgaristanlı heyeti, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal karşıladı.

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de gezen heyetin ziyaretinden oldukça memnun kaldıklarını belirten ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler şu sözleri tarihe not düşülecek özellikteydi:

. Bize gösterilen ilgiden oldukça memnunuz. Örnek gösterilecek bir okul kurmak kararı ile yola çıktık. Bunu da başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

. Kalifiye eleman yetiştirmek ve ara eleman sorununu çözmek için seyirci kalmadık elimizi taşın altına koyduk.

. En modern binada en iyi kadroyu kurmaya çalıştık. Okulumuzda mezun olan öğrencilerin de istihdamını görev bildik onlara yardımcı oluyoruz.

. Öğrencilerimiz akademik anlamda başarının yanı sıra sportif alanlarda da başarılara imza atıyor. Okulumuzda çıta her geçen gün yükseliyor. Bu okuldan mezun olan her öğrenciye sanayimizin ihtiyacı var.

 

 

Son dönemde iki önemli etkinlikte gövde gösterisi yapan TOBB bütün gelişmeleri çok yakından takip ettiğini ve taban için ufuk açıcı girişimleri planladığını ortaya koydu.

Hiç merak etmeyin TOBB sizin için her şeyi yakından takip ediyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) son dönemde iki önemli atak yaptı. Bir anda dijitalde öne geçti. İlk atak TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu şahitliğinde, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan ve Amazon Avrupa Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Ootes birlikte imzaladıkları bir önemli anlaşma idi.

Buna göre Türkiye genelinde TOBB’a bağlı ticaret ve sanayi odalarında düzenlenecek eğitim seminerlerini Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi uzmanları verecek. E-ihracata ilişkin fırsatlar, ihracat ile iş büyütme yolları ve Amazon’un sunduğu satış imkanları gibi başlıkları kapsayan eğitim seminerleriyle, Türkiye’nin 20 ilinde 40 eğitim semineri ile 2019-2020 dönemi boyunca 2 bin KOBİ’ye ulaşılması hedefleniyor.

İkinci atak “Facebook ile Öne Çıkın“ programına verilen destekte ifadesini buldu. Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş bu ilişkiyi şöyle anlattı:

- Facebook olarak, Türkiye’deki yerel işletmelerin büyümelerine ve insanların yeni iş bulabilmeleri için dijital beceriler edinmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Bu amaçla daha fazla insana, teknolojiye ve programa yatırım yapmak için oldukça sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Şimdiye kadar, başarılı da olduk. Geçtiğimiz sene Deloitte Türkiye’nin raporunda gördük ki, Türkiye’de işletmelerin Facebook platformları aracılığıyla oluşturduğu katkı sonucu 209 bin istihdam sağlandı. Yine işletmelerin %91’i, Facebook platformlarına katıldıktan sonra yaşadıkları talep artışıyla birlikte daha fazla sayıda çalışanı işe alabildiklerini söylüyor. Biz bu oranların artmasını istiyoruz. Bunu yapabilmemizin yolu da, Türkiye’deki insanlara ve KOBİ‘lere Facebook ürünleri ve uygulamaları ailesini en etkili şekilde nasıl kullanabileceklerini öğretmekten geçiyor. ’Facebook ile Öne Çıkın’ programıyla, Türkiye’deki insanların, toplulukların ve KOBİ‘lerin teknolojiyi kullanarak başarılı olmalarına yardımcı olacağız. Hedefimiz, bu program kapsamında 20,000 kişiye eğitim vermek.

TOBB Rifat Hisarcıklıoğlu da bu ilişkiyi girişimci olmanın ve girişimcilerin işlerini büyütmelerinin eskiye kıyasla çok daha kolay yorumunu yaparak değerlendirdi.

Ve her iki adım bir başka önemli gerçeği daha ortaya koydu. TOBB dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri çok yakından takip ediyor ve iş dünyasına bu gelişmeleri göre önderlik ediyor.

 

 

Mahmut Atom Doruk zaman zaman yaptığı çıkışlarla markasını çok üst noktalara taşımaya başarıyor.

Aroma, Galatasaray’ın resmi su sponsoru

Türkiye’nin ilk meyve suyu markalarından Aroma’dan çok önemli bir çıkış geldi. Son lig şampiyonu, ülkemizin köklü kulüplerinden Galatasaray Spor Kulübü’nün (GSK) tüm branşlarda, 2019-2020 sezonu resmi “su sponsoru” oldu.

Son lig şampiyonuyla, Türkiye’nin ilk meyve suyu markalarından olan Aroma arasındaki bu anlaşma ili ilgili iş dünyasının sevilen isimlerinden Aroma Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk şu görüşleri paylaştı:

. Son süper lig şampiyonu Galatasaray Spor Kulübü gibi köklü bir camianın sporcularının ve yönetiminin su ihtiyacını, ülkemizin yüksek pH değerine sahip suyumuz ile karşılanması bize gurur veriyor.

. Bir yıl boyunca, güzide Galatasaray camiası ile birlikte Türk sporuna destek vermekten de büyük onur duyuyor,

. Bunu, liderlerin işbirliği olarak görüyoruz. Anlaşmanın en önemli özelliği, sadece futbol değil, tüm spor branşlarında kapsaması.

. Ayrıca Aroma markası olarak, bu anlaşmayı daha da güçlendirmek ve kıymetli Galatasaray taraftarlarına da Aroma Doğal Kaynak Suyunu servis edebilmek için Aslanlı Yol olarak anılan alanda büyük bir stant açacağız.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test