Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Türkiye'de merkez sağ partiler öncüdür

9.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'nin siyasi hayatında ağırlıklı ve öncü olan merkez sağ partiler olmuştur. Buna Anavatan Partisi, Adalet Partisi ve birçok merkez sağ partiyi örnek olarak gösterilebiliriz. Türkiye için öncü parti merkez sağ partisidir. Geleceği, geçmişe tercih eder yapıda olan merkez sağ partiler bu yönleriyle halkın desteğini alırlar. Mevcut partilerin hiçbirisi merkez sağ parti değildir.(AKP hiç değildir.) Şu an kime sorsanız "Hangi partiye oy atayım" ya da "Hangi partiye gideyim" durumu söz konusu, bu da mevcut görüntüde merkez sağ parti olmadığının bir diğer kanıtıdır.

İYİ Parti ve Meral Akşener öncü olmak için bunun gerekli olduğunun bilincindeler. Bu sebeple olağanüstü kurultaydan merkez sağ profili yüksek olan isimler çıkardılar. Bu "merkez sağ" boşluğunu doldurmayı amaçlıyorlar ve bunun yolunun da iyi bir kadro ve iyi bir liderden geçtiğini biliyorlar. Eskiden olsa genel başkanı delip listelere girebiliyordunuz. Şu an genel başkanı delip delege olmak imkansız.

Devlet Bahçeli kurultaydan önce yaptığı çağrıda bir aczin içerisinde olduğunu göstermiştir. AKP'nin koltuk değneği olmasının acısını çekiyor. Hiç olmadığı kadar güçsüz durumda ve bu sebeple eski kadrosunu toparlamak ve iktidara yürümek istiyor. Mevcut durumla ve güçle bunu yapamayacağının aczini yaşıyor. Eski dostlarına 'Size ihtiyacım var, gelin' çağrısında bulunuyor.

Siyasi partiler halkın mutluluğu için vardır. Herkesi kucaklayabilen partiler, kazanacak olan partiler olacaktır. Şu an böyle bir parti yok, bunu yapmayı hedef koymuş partiler var.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test