Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Son dönemeçte siyasetin yüzü!

22.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

31 Mart Yerel Seçimlerinde son dönemece girmiş bulunuyoruz… Ama ne dönemeç! Türkiye böyle bir viraj görmedi bugüne kadar. Genel seçim havasında geçen yerel seçim sürecinde her gün yeni iddialar, yeni çamurlar, olabildiğince çirkinleşen söylemler… Öyle ki çoluk çocuk ile haber dinlemeniz mümkün olmayacak noktaya gelmiş bulunuyor.

Her gün yeni bir karalama, yeni bir uygulama. Ankara’da 24 Haziran’da Muharrem İnce için yapılanlar şimdi de CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş için yapılmaya çalışılıyor. Sahte senet iddiaları ile itibarsızlaştırılmaya çalışılan Mansur Yavaş’ın bu durumdan etkilenmemesi, tam da tersi daha fazla destek görmesi karşısında birileri çokça öfkelenmiş.

Ankara sokaklarındaki Yavaş afişleri üzerinde hiç de etik olmayan değişiklikler yapılıyor bugünlerde. HDP mühürleri basılıyor afişleri üzerine, çek senet ifadeleri yazılıyor. Nasıl ve ne zaman yapıyor bu değişiklikleri yapanlar, kimseler görmeden! Çok da anlaşılır gibi değil...

Ne yayıncılık ilkesi, ne eşit rekabet… Hiçbirinden söz etmek mümkün değil. Elinde tuttuğu gücü açık ve seçik orantısız olarak kullananlar. Olabildiğince cesurca!

İsterseniz ağzınızı açın, birilerini eleştirin. Her yerde höt, hüt… İş siyasetçilerin birbiri ile tartışmalarının, atışmalarının da ötesine geçmiş.

Öyle ki; açıyorsunuz bir televizyon kanalını, bir belediye başkan adayı konuk olarak alınmış… Sözde konuk edilmiş CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu. Programı yöneten kişinin elinde bir sopası yok. Ekran başında sabrınız taşarken, sürekli ‘yok artık’ dedirten tavırları izlerken... Konuk sabırlı, tuzak sorular art arda geliyor ancak yanıta fırsat veren nerede? Soru olduğu bile anlaşılmayan laf kalabalığı… Ama dur durak bilmiyor sözde programcı. Saygısızlıkta sınır tanımıyor, kesinlikle işini yapmıyor… Adeta kavga ediyor, ekran başında izleyenleri hiçe sayarak… Küçük düşürdüğünü sanıyor konuğunu. Oysa bilmiyor ki o konuk sabrıyla, aklıyla takdir ve ilgi topluyor… Artırıyor oylarını.

Beri taraftan sözde programcı, her kime taraf olmaya çalışıyorsa zarar veriyor o tarafa olabildiğince…

Dur denilmesi gerek tüm bu ve benzeri yaklaşımlara. Aklıselim olmaya çağırmak gerek herkesi. Savaşa değil, seçime gidiyor memleket. Hatırlatmak gerek…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test