Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş
Ana Sayfa / 

Kanunsuzluk işte budur!..

18.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kanunsuzluk, “kanunların olmaması değil”, çok açık bir gerçektir ki, “olan kanunların uygulanmamasıdır!..

Bu görüşüme “onlarca, hatta yüzlerce örnek” verebilirim. Ama ben “iki tane” ile yetineceğim ve siz değerli okuyucularım bana hak vereceksiniz!..

İşte büyük şehirlerde, şehirlerde, kasabalarda yaşıyorsunuz; Trafik Kanunu değişti, yeni kanun dedi ki; “Sadece işaret konulmuş, boyanmış yaya geçitlerinde değil, yola adım atmış insanları görünce, sürücüler duracak, yayaya yol vereceklerdir. Uymayana… Şu kadar ceza…vs. vs..”

Kanun çıkalı, uygulamaya konalı, şu kadar ay geçti, “bıraktım, yola adımını atmış insanlar için” durmayı, hatta yavaşlamayı, boyalı, işaretli yaya geçitlerinde bile durulmuyor, yavaşlanmıyor, insanlar kaçışıyor, ortada trafik polisi yok, var olduğunda da seyrediyor; ne ceza var, ne de hatta ikaz!..

Peki, “neden çıkarıldı” bu kanun; her gün 24 saat, ülkenin her yerinde “paspas edilsin” diye mi?..

Kanun, “Ülkeye kanunsuzluğu getirsin” diye mi Resmi Gazete’de yayınlanıp, “yürürlüğe konuldu?..”

Dahası… İkinci örnek, sadece “içte değil, ülkem adına bütün dünyada utanç verici bir acı gerçek ile” ilgili…

Kaç gündür, gazetelerde okuyor, TV’lerde izliyorum; Türkiye’ye kara çalan, “Türkiye’de devleti, devleti yönetenleri utandıracak” bir tablo var ortada!..

149 / 169 yaşında seçmenlerimiz var. Gökdelenlerde değil, arsalardaki “görünmeyen (!) evlerden sadece iki odalık birinde oturan” yüzlerce seçmenimiz var.

Bir apartmanın bir dairesinde ikamet eden 450 seçmenimiz var, 6 -7 ayrı soyadı taşıyorlar!..

Ve de “bu sahtekarlıkları önleyecek” kanunlarımız var.

Ama “neden o kanunlar” uygulanmıyor ve Türkiye’yi bir “kanunsuzluk ülkesi” olarak gösterilmesine izin veriliyor?..

Bu “rezalet örnekleri”, seçmen listelerine “kendi kendilerine girmiyor”; birileri, evet “birileri” koyuyor; kim bunlar; o seçmen listeleri yazanlar ve ilan edenler, düzeltmeyenler belli değil mi?..

Türkiye’yi, Türkiye’deki devleti ve bu devleti yöneten iktidarı, “bu duruma düşürmeye” kimin hakkı var?..

Yoksa hâlâ “gizli eller” mi, uzanıyor, taaa “buralarımıza” kadar?..

Bunca haber, bunca görüntü, bunca belge ortada, ne yapıyor, Yüksek Seçim Kurulu ve “Cumhuriyet’in” Savcıları; “Türkiye’yi küçük düşüren” bu rezaletin sorumlularını ortaya çıkarmak ve “haklarında kanuni takibatları yapmak için” daha ne bekliyorlar?..

 

“Yanlış hesap”, İzmir’den dönüyor!..

Olması gereken, “İstanbul / Ankara / Adana / Mersin / Antalya / Bursa başta”, bir yığın büyükşehir ve şehir problemi varken, CHP’nin “kendi kendine” rahat ve “açık farkla kazanacağı” İzmir’de “kendi ayağına kurşun sıkma” anlamına gelecek “yanlış bir adım” atmamasıydı!..

Ne var ki, “atmasına ramak” kaldı; Aziz Kocaoğlu gibi “İzmirlilerin sevdiği, İzmir’i sevenlerin saydığı” bir Başkan küstürüldü ve “Aday değilim” açıklamasını yapmaya mecbur edildi!..

Ve de, İzmir’de CHP içinde, tam bir “başkan adaylığı kaosu yaratıldı” ve bu kaos, kısa zamanda yıkıcı bir fırtınaya dönüştü; adeta Pandora’nın kutusu açılmışçasına”, ortaya “aday adayları ve muhtemel aday adayları ile ilgili” bir yığın iddia ve hatta iftira “bizzat CHP içinden” saçıldı!..

Üstelik “aday adayı” olarak “öyle isimler” yazılıp, çizilmeye başlandı ki, “partiyi de, bütün aday adaylarını da yıpratan iddia ve iftiralar” müsait ve yaygın zemin bulunca, “normalmiş, doğruymuş” algısını yaratır, oldu!..

Buna karşılık, AKP / MHP ortak adayı Nihat Zeybekçi, “sempatik, güler yüzlü, mütevazı kişiliği ve çalışkan ekibi” ile “40 yıllık İzmirliymiş gibi” gece gündüz her mahalleye, her eve, her kahveye, her kafeye, her dükkana, her markete, her pazara girer oldu.

İş bu noktaya gelince ve “İzmir için yanlış hesapların Bağdat’tan dönmesine imkan kalmayacağını görünce”, Aziz Kocaoğlu “Hiç bir zaman gizli ajandam olmadı. Hiçbir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir'de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım” diyerek “aday adayı olduğunu” açıkladı!..

İzmirlilerin büyük çoğunluğu “Başkanlarının kalmasını istiyorlardı” ve Kocaoğlu’nun bu kararı, İzmirlileri ve İzmir’i sevenleri sevindirdi.

Elbette kararı “CHP Parti Meclisi” verecek, haberleri olsun; bu kararın “İzmirlilere karşı” bir karar olmayacağına, “İzmir için en doğru kararın verileceğine” inanmak ve sonunda da görmek istiyor, İzmirliler!..

 

Okuyucu Soruları

 

Neden Kocaoğlu’na karşı çıkıyorlar?

“CHP’li olduğunu” yazan bir okuyucum, soruyor; “Neden Cumhuriyet Gazetesi, Halk TV, Fox TV gibi bazı yayın kuruluşları, Aziz Kocaoğlu’nun adaylığını açıklamasına karşı, adeta kampanya açmış gibi yayın yapıyorlar?..”

CEVAP: “Atatürk’ün partisiyiz” diyen CHP’de, hâlâ “belirli gruplar, CHP’yi kendi yollarına çekmek istiyorlar”; İzmir’de de Kocaoğlu “Aday değilim” deyince, “CHP’nin iktidar olduğu bu en büyük şehirde kapışma başladı” ve bazı yayın kuruluşları, “belirli bir aday adayının CHP adayı olması için” ağırlıklarını koydular. Kocaoğlu “Ben de adayım” deyince, bütün hesaplar bozuldu. Anlaşılıyor ki, Parti Meclisi’nden “kendi adaylarının çıkması için” her türlü yayını yapacaklardır. Ama güçleri yetecek mi, onu Parti Meclisi kararı gösterecek.

 

Sözün Özü

CHP “halkın partisi midir, yoksa sol bir grubun, ideolojik bir görüşün partisi midir, İzmir Testi’nde göreceğiz!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test