Norm Holding yönetiminde bayrak değişimi

Norm Holding’den yapılan açıklama ile 1 Ocak 2025 Çarşamba günü itibarıyla gerçekleşecek atamalar duyuruldu.

Norm Holding’den yapılan açıklama ile 1 Ocak 2025 Çarşamba günü itibarıyla gerçekleşecek atamalar duyuruldu. Norm Holding, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO Nedim Uysal’ın, 2019 yılından bu yana sürdürdüğü CEO görevini, hâlihazırda Norm Holding Endüstri Grubu Başkanı olarak görevine devam eden Mahmut Öztürk’e devredeceği duyuruldu. Açıklamada Uysal’ın görevine Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak devam edeceği ifade edildi.

Geçen 5 yıl boyunca Nedim Uysal, güçlü pazar konumunun pekiştirilmesinde kilit rol oynamıştı. Norm Holding, faaliyet gösterdiği sektörlerin yanı sıra başta teknoloji olmak üzere farklı sektörlere de yatırımlar yaparak büyümeye devam etti ve cirosunu 500 milyon Euro’ya ulaştırdı. Bugün 24 şirket ve 20 üretim tesisiyle uluslararası arenada faaliyetlerini sürdüren Norm Holding’in, hem yurt içinde hem de yurt dışında markalaşma ve pazarlama iletişimi alanında yaptığı çalışmalara büyük bir ivme kazandırdı. Aynı zamanda sürdürülebilirlik ve kurumsal yönetim alanlarına odaklanan Uysal’ın yönetiminde hayata geçirilen projeler, ECOVADIS Gümüş Madalya, TAİDER Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Ödülü, Deloitte En İyi Yönetilen Şirketler Ödülü gibi bağımsız kuruluşlar tarafından da tescillendi.

Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Fatih Uysal bayrak değişimine ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla, temel faaliyet alanlarımızda derinleşirken yeni sektörlere girerek büyümemizi devam ettirdik. Bu büyümeyle birlikte farklılaşan ihtiyaçlarımıza paralel olarak daha çevik bir yapıya ulaşmaya gayret ediyoruz. Bu vesileyle Sayın Nedim Uysal’a, vizyoner bakışı ve kararlılığı ile işimize kattığı değer için içten teşekkürlerimi sunmak isterim. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız ve sorumluluk bilinci, titiz yaklaşımı, disiplinli ve özverili çalışmaları ile  şirketlerimizde kritik süreçleri başarıyla yöneten Sayın Mahmut Öztürk’ün liderliğinde, inovasyon ve sürdürülebilir büyüme hedeflerimiz doğrultusunda önemli adımlar atacağımıza inanıyorum. Her iki yöneticimizin önümüzdeki süreçte de değerli katkıları ile kurumumuzu daha ileriye taşıyacağımızdan eminim. Atamaların hayırlı olmasını temenni eder, yöneticilerimize başarılar dilerim.”