Hayatımızda önemli etkisi olacak kavuşumlar

13 Mayıs 2024 saat 21.45 civarı sıra dışı, sarsıcı, isyankâr, şok edici dönüşümlerin gezegeni Uranüs, hayat amacımız, hedeflerimiz, kariyerimiz, kendimizi ortaya koymak istediğimiz alanlar, sağlık, babamızı temsil eden Güneş’le kavuşuyor. Hem Uranüs hem de Güneş Boğa burcunda. Finansal güvence, ekonomi, para, gıda, emlak, barınma beslenme konularında sıkışmanın daha fazla hissedileceği, paranın değer kaybının artacağı bir süreci yaşayacağız gibi duruyor. Hayat pahalılığının hepimizi şok edeceği protestolara şahit olabiliriz. Vatandaşların kendine zarar vererek isyan edeceği durumlar olabilir. Haritaya baktığımızda ise Yay burcunun yükseldiğini görüyoruz. Özgürleşmek, yurtdışı, spor, akademi, üniversiteler, dini

konular gündemimizde olurken, bu konularda sarsıcı gelişmeler, isyankar hareketler,

protestolar, toplulukların bir arada protestolarına şahit olabiliriz. Yayın yöneticisi Jüpiter ve Venüs ise 18 Mayıs’ta bu kavuşuma dahil olacak. Olayların büyüdüğü ve hızlandığı zamanlar başlayabilir. Daha önceki yazılarımda, ekonomik sıkıntının haziran ayında en fazla hissedileceğini belirtmiştim. Bu kavuşumun 5. evde olması ise halkın mutluluğunun zorda olacağının ifade ediyor. Güneş Dünya astrolojisinde ülkeyi yöneten kişileri de temsil eder. Bu açı kalıbı, ülke yöneticilerinin sıra dışı kararlar alabileceği gibi, beklenmedik isyankâr hareketlerle karşılaşılabileceğini de gösteriyor olabilir.

Kişisel olarak bu hafta geleceğimize yönelik kararlarımız açısından ani gelişmeler yaşayabiliriz. Bu kararlar iyi ya da kötü yönde akabilir. İş, kariyer, para konusunda ani dürtüsel hareket etmeyelim. Otorite ile çatışmamaya, fikirlerimiz, düşüncelerimizi üslubumuza dikkat ederek söylemekte fayda var. Aşk hayatımızda da aynı şekilde hayatımızı gidişatını etkileyecek durumlar yaratmayalım. Sağlık açısından, boğaz, ses telleri, yemek borusu ve karaciğer hassas olabilir. Aşırı sıcak şeyler yiyip içmemek, üşütmemek, karaciğeri zorlayacak yağlı yemekler, alkol konusuna dikkat edelim. Bu süreçte babalarımızın, dedelerimizin sağlığına da ayrıca özen gösterelim.

Geçen hafta bahsettiğim Algol sabit yıldızının etkileri devam ediyor. Asker, polis, silahlı kuvvetler, sınır ötesi harekât, terör olayları, yangın ve patlamalar, deprem riskini tetikliyor.

Spor müsabakalarında da birtakım karışıklıklar olabilir. Uranüs kişisel anlamda her zaman kötü sonları getirmez. Bazen hayatımızı sarsarak yarattığı değişiklikler uzun vadede bizim hayat şansımızı arttırır ve farklı bir yöne sürükler. Farkında olalım. İyiliğimize vesile olsun.