Olten Filarmoni Orkestrası sevgililer günü konseri için Amsterdam’da

Olten Filarmoni Orkestrası 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Amsterdam’da “ValentineClassics at theMovies” isimli sevgililer günü konseri düzenliyor.

Olten Filarmoni Orkestrası 10. sanat sezonunda bir ilke daha imza atıyor. Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’a 14 Şubat Sevgililer Günü Konseri için davet edilen 70 kişilik orkestra konseri 1974 konuk kapasiteli Avrupa’nın en prestijli konser salonlarından biri olan “HetConcertgebouw”da icra edecek.

 

Her yıl konserlerinde yurt dışından birbirinden ünlü solist ve ünlü şefleri ağırladıklarını dile getiren Olten Sanat İcra Kurulu başkanı Fatma Olten, “Bu yılki sezon açılış konserimizde konuk ettiğimiz Hollandalı Şef Jurjen Hempel ve keman sanatçısı Sarah Nemtanu orkestramızın çok iyi olduğunu yurt dışındaki A Plus bir orkestra ile aynı ölçüde çaldığını ifade ettiler. Oradaki aracı şirketlerin 14 Şubat Konseri için istemiş oldukları konser kayıtlarımızı gönderdikten sonra 14 Şubat Sevgililer Günü konseri için Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’daki en güzel film müziklerinden oluşan konsere davet edildik. Yaklaşık olarak 1,5 ay gibi kısa bir sürede orkestramızın hazırlıklarını tamamladık ve yola çıktık. Aslında gelecek yıl için Almanya Hollanda turnesi yapmayı düşünüyorduk fakat o sırada hiç beklemediğimiz bir anda bu konser ortaya çıktı ülkemizi temsil etmek adına çok mutluyuz gururluyuz. 2025 yılı için de bir Çin Turnesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Konser Programı: 

        Gershwin
CubanOverture ‘Rumba’

        Mozart
Adagio (fromClarinetConcerto in A major, KV 622)

        Shaw
ConcertoforClarinet

        Williams
Victor’sTale (fromThe Terminal)

        Bernstein
SymphonicDancesfrom ‘West Side Story’

        Silvestri
Suite ‘ForrestGump’

        Morricone
LoveTheme (fromCinemaParadiso)

        Williams
PrincessLeia’sTheme (from Star WarsEpisode IV: A New Hope)

        Rota
A Time for Us (LoveTheme) (from Romeo andJuliet)