2024 Yönet’işim teması “Cesaret ve Kararlılık”

Yöneticilerimizin yönetsel ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi, liderlik ve iletişim sürecinde daha etkili çözüm üretme becerilerini zenginleştirmeyi ve bir araya gelerek tecrübe paylaşımı yapabileceği bir ortam oluşturabilmeyi amaçlayan Yönet'işim programı 2024 yılı, "Cesaret ve Kararlılık" teması ile başladı.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yöneticileri katılırken, programda davranış bilimleri akademisyeni, teknoloji iletişimi uzmanı, yazar Prof. Dr. Uğur Batı konuşmacı olarak yer aldı. Batı, yaptığı konuşmada yöneticiliğin de hayatın diğer eksenlerinde olduğu gibi “denge” üzerine düşünmeyi zorunlu kıldığını, hızla değişen dünyada “çoklu zeka kuramı”, “sürtünmesiz şirketler” ve “Gresham yasası” gibi yaklaşımlar üzerinde düşünmek gerektiğini belirtti. Türkiye’de özgün olarak nitelendirilebilecek bir kültürde yaşadığımızı hatırlatan Batı, yürütülen projelerde takım dengesinin ve birlikte üretim kültürünün verimliliği ve katma değeri arttırdığının önemine dikkat çekti.

“Kurum kültürümüz ile öndeyiz ”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal yapısı ve İzmir’deki karşılığı hakkında konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, özverili çalışmaları için yöneticilere teşekkür etti, işini severek yapmanın, güçlü ekipler yaratmanın ve kendi alanında lider bir rol üstlenmenin vatandaş nezdindeki değerine vurgu yaptı.