Dilan Polat’ın avukatından açıklama

Dilan Polat'ın mali avukatı, canlı yayın sırasında Polat'ın ödediği vergi miktarını kamuoyuyla paylaştı

Kara para aklama iddiasıyla gündeme gelen Dilan Polat, canlı yayına avukatlarını gönderdi. Mali işler avukatı Ahmet Gün, katıldığı canlı yayında Dilan Polat ve Engin Polat’ın 2022 yılında tahmini olarak 100 milyon lira ciro yaptığını ve 7 milyon vergi ödediğini belirtti.

Ödenen vergiyi açıkladı

2. sayfa programına konuk olan Dilan Polat’ın mali avukatı Ahmet Gün, ödenen vergiler hakkında konuştu. Gün, “Çiftin ne kadar vergi ödediğini net olarak bilmiyorum. 4 firması var bunların dokümanlarını görmem lazım. Tahmini olarak 2022 yılında 7 milyona yakın vergi ödemiştir. Nereden baksan 2022 yılında cirosu 100 milyon liradır. Şuan bunlar net değil. Eğer gerçek gelir yanlış yazıldıysa vergi müfettişi bunu ortaya çıkarır.” dedi.

Dilan Polat, kız kardeşi hakkında konuştu

Avukatlarının konuşmasının ardından canlı yayına bağlanan Dilan Polat, beni hedef alanların başında bir finansörleri var diyerek, “İnsanlar artık bizi zan altında bırakmasın. Bu bizim hayatımız. Bir kamuoyu oluşturdular benim kız kardeşim için” dedi. Bundan sonra paylaşımlarına devam edecek misin? Sorusuna ise “İnsanlardan çok yoruldum. Ama bir şeyi başaramadılar. Paylaşımlarıma devam edeceğim. Benim hayatım bu. ‘Millet ne der’ diye yaşayamam.” dedi.

Dubai’e kaçacak iddiasına yanıt verdi

Dubai’ye kaçacağı iddiasına ise, “Ülkemden kalmaktan mutluyum. Ben niye kaçacağım. Benim Dubai’de şirketim kuruluyor. Ben büyüyorum.” dedi.

Loading