İZKOOP yeni projesi için kolları sıvadı

Şeffaf, açık ve hedefe yönelik yönetim anlayışı ile kente örnek olan İZKOOP projeleri, İzmir’in konut stokunun yetersizliği sebebiyle çıktığı yolda kentin parlayan yıldızı Ayrancılar’a yoğunlaşmaya devam ediyor.

İZKOOP markasıyla Aralık 2022’de üye kayıtlarına başlayan kooperatif, yeni projesi Grand Port’un tanıtım toplantısını Bornova’da yer alan merkez ofisinde gerçekleştirdi.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Üyesi ve İZKOOP Genel Müdürü Çağlar Kalkan tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “İZKOOP olarak vizyonumuz, güvenli ve modern konutları, güvenilir yatırım sistemiyle üyelerimize sunmak, Konut Yapı Kooperatifçiliğini şeffaf, açık ve hedefe yönelik yönetim anlayışı ile hayata geçirmektir. Bu vizyon doğrultusunda ortaya koyduğumuz projelere GRAND PORT ile bir yenisini daha ekliyoruz. Ülkemizde her geçen gün artan konuta ulaşım sıkıntısını ortadan kaldırmak, üyelerimize mutlu bir yaşam ortamı ile risksiz ve getirisi yüksek yatırım fırsatları sunmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

“Bin 500 kişi konut sahibi olacak”

Projede bin 500 kişiyi konut sahibi yapmayı hedeflediklerini söyleyen Kalkan, “İZKOOP olarak en önemli değerimiz şeffaf bir yönetim anlayışı ve üyelerimizle karşılıklı güven unsurudur. Bu sebeple üyelerimize, ailemize katılmadan önce süreci tüm detaylarıyla anlatmayı ve devamında da sürekli iletişim halinde kalmayı önemsemekteyiz. Grand Port projesiyle, 3 yıl içerisinde 340 bağımsız bölümde Bin 500 üzerinde kişiyi mutlu yaşam alanlarına kavuşturmayı hedeflemekteyiz” ifadelerini kullandı.

Kalkan, İZKOOP’un projelerinin şu anda Ayrancılar bölgesinde bulunan şahıs arazileri üzerinde devam etse de yakın zamanda şehrin merkezinde de yapılacağını kaydetti.

Yeni bir hayat sunuyor

Proje ile Ayrancılar bölgesinde doğayla iç içe yeni bir yaşam anlayışıyla yeni bir şehir kurulması hedefleniyor; 25 bin 400 m2 alan içerisinde kurulacak yapılaşma ile yeni bir hayat tarzı sunmayı amaçlıyor. Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir – Aydın otobanına yakınlığı sebebiyle Ayrancılar’ın Türkmenköy mevkiinde bu yılın başında başlanan ve inşaatı tüm hızıyla devam eden Nobili Park Airport projesine komşu, Grand Port projesi geniş metrekarelerde 2+1 ve 3+1 dairelerden 340 bağımsız bölümden oluşuyor, bahçe teraslı daireleri, geniş peyzaj alanları, yüzme havuzu, açık ve kapalı spor alanları, çocuk oyun alanları, alışveriş merkezleri, otoparkları ve yürüyüş yolları ile şehre yakın, gürültüden uzak bir yaşam alanı sunuyor. Yeni proje ile modern konutlar ile güvenilir yatırım sistemini buluşturmak amaçlanıyor. Zemin etütleri tamamlanan proje, sağlam bir zemin üzerine yatay mimarisi radye temel sistemi ile desteklenerek, panel bloklarla depreme dayanıklı olarak inşa ediliyor. İZKOOP güvencesiyle, senet ile vadeli ödeme sistemi sayesinde İzmir’deki konut ihtiyacını karşılamayı ve binlerce üyesini mutlu yaşam alanlarına kavuşturmayı hedefleniyor.

Loading