CHP’li Gürsel Erol’dan üç partiye aday tepkisi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, DEVA, Saadet ve Gelecek Partisi'nin meclis başkan adayı çıkarmasına tepki gösterdi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, dün yapılan TBMM Başkanı seçimlerinde, CHP listelerinden Meclis’e giren Deva Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin kendi adaylarını çıkarmalarına Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi. 

Erol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ittifak partilerinin kendi adaylarını çıkarmasını nezaketsizlik olarak niteleyerek, “Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir. Nokta” ifadesini kullandı.

 Erol, Twitter mesajında şunları ifade etti: 

 “Dün TBMM Başkanlık seçiminde, listelerimizden seçilen Deva Partili, Saadet Partili ve Gelecek Partili milletvekillerinin partimizin Meclis Başkanı adayına oy vermeyerek kendi adaylarını çıkarmaları büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir. (nokta)”

AK Parti ve MHP’nin TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş olurken CHP’nin adayı ise Tekin Bingöl oldu. Gelecek ve Saadet Partisi, Serap Yazıcı Özbudun’u Meclis başkanlığına aday gösterdi. DEVA Partisi ise Mustafa Yeneroğlu’nun Meclis Başkan adayı olduğunu duyurdu. 

Loading