Ümit Özdağ’dan AKP’li Yasin Aktay’a yanıt

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sığınmacılarla ilgili "Gerekirse sığınmacılar Türkleştirilir, Türkiye’ye sadık hale getirilir" açıklamasında bulunan eski AKP Milletvekili Yasin Aktay'a yanıt verdi.

Turkish News Portal’a konuşan 26. dönem AKP Siirt Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Yasin Aktay, şu ifadeleri kullandı:

“20 yıl sonrası için bu nüfusun bize neler getirip neler götüreceği konusunda Ümit Özdağ’ın kafası algılayamaz bunu. Bu iş biraz da sosyolojik bir iştir. Türkiye’nin emme ve entegre etme kapasitesi çok çok güçlüdür. Gerekirse bunlar Türkiye’nin parçası haline getirilir, Türkleştirilir, Türkiye’ye sadık bir kitle haline gelir.”

Özdağ da, Flash Haber TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu ‘Türkiye Nereye’ programında Aktay’ın bu açıklamasına, şöyle yanıt verdi:

“Türkiye, Yasin Aktay’ı Türkiye’ye sadık hale getiremedi ki; Suriye’den gelenleri getirsin. Yasin Aktay Türk düşmanıdır. Tescilli bir Türk düşmanıdır. Yasin Aktay Atatürk düşmanıdır. Yasin Aktay Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerine düşmandır. Yasin Aktay’ın kafası etnik ırkçı bir kafadır. Arap ırkçısıdır, bu nedenle Atatürk’ün kurduğu Türk devletinden nefret eder ve onun yıkılması için çalışır.”

Loading