Seçim yasaklarının kalkmasının ardından CHP’den ilk açıklama

YSK'nin seçim yasaklarının kalktığını açıklaması sonrası CHP kanadından ilk açıklama geldi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna yönelik yayın yasağını saat 18.15 itibarıyla kaldırdı.

YSK Başkanı Ahmet Yener, YSK’nın yayın yasağı konusunda toplandığını belirterek, “Saat 18.15 itibarıyla basın mensuplarımızın, haber ajanslarımızın yayın ve veri girişine izin verilmiştir. Şu anda sistemimizde de veri girişleri devam etmekte olup, herhangi bir problem yoktur. Anlık olarak da 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçimlere katılan 24 siyasi parti ve cumhurbaşkanı adaylarımızın temsilcileri ile de verilerimiz anlık olarak paylaşılmaktadır” dedi. 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tur oylamasının bitmesinin ardından açıklamalarda bulunmuştu.

Öztrak, “Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldubitti yaratmasın. Balkon konuşmalarıyla suyu bulandırmaya kalkışmasın. Saat 19.00’da yapacağımız açıklamayı beklesin” şeklinde konuşmuştu.

Saat 18.55 itibarıyla kameralar karşısına geçen Öztrak, şöyle konuştu: “Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var. Islak imzalı tutanakların güvenle ulaşmasını sağlayacağız. Bütün bu işlemler bitene kadar görevimizin başından ayrılmayacağız. Balkon konuşmalarıyla kimse suyu bulandırmaya kalkmasın. Şu an itibarıyla her iki kişiden birinin oyunu almış gözüküyoruz. Teşekkürler.”

Loading