İmamoğlu, Ali Yeşildağ videolarıyla ilgili konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Rize mitinginde yurttaşlarla bir araya geldi.

Rize mitinginde yurttaşlarla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, “‘Ben gidersem ülke batar’ diye milleti korkutmaya çalışıyorsan; senin karnen sıfır, sıfır. Başarısızsın. Kendin de itiraf ettin” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili spekülasyonlara da değinen İmamoğlu, “Diyaneti kapatacaklar diyorlar. Diyanet’i Atatürk kurdu, neden kapatılsın. Ama oradaki politik anlayış tabi ki ortadan kaldırılacak” dedi. Ali Yeşildağ’ın iddialarına da dikkat çeken İmamoğlu, “Bunlar birbirlerine öyle bir düştüler ki. Her gün Pandora’nın kutusu açılıyor. Utanıyorum” diye konuştu.

İmamoğlu, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bugünkü iktidarın bu ülkeye bir şey verebilecek, inanın dermanı kalmadı. Bunların kendilerine bile faydası kalmadı. İşe yarar kadroları kalmadı. Kendi çalıştıkları bakanlar bile bunlarla çalışmak istemiyorlar. Çünkü oradaki bilgilerinin işe yaramayacaklarını biliyorlar. Onların etrafında memleketi düşünen kim varsa, onların yanından uzaklaştı. Birbirlerini öyle bir düştüler ki; her gün Pandora’nın kutusu açılıyor. Her gece kimin hangi itirafı yapacağına şaşırdık. Cumhuriyet’in 100. yılında o itirafları dinledikçe benim yüzüm asılıyor, moralim bozuluyor, ben utanıyorum. Ama onlarda utanma yok, memleketi bu duruma düşürenlere yuh olsun.”

Loading