THY, APEX tarafından iki ödüle birden layık görüldü

Türk Hava Yolları, sunduğu üstün hizmet standardıyla dünyanın en güvenilir ve saygın havacılık organizasyonlarından biri olarak kabul edilen APEX (Havayolları Yolcu Deneyimi Derneği) tarafından iki ödüle birden layık görüldü.

APEX tarafından sunulan ödüller, İstanbul’da gerçekleşen Gala yemeğinde sahipleriyle buluştu. Bayrak taşıyıcı, APEX’in YATES and Partners danışmanlığında sağlık güvenliği (safety- well being), sürdürülebilirlik (sustainability) ve misafir deneyimi (service- guest experience) kriterleri dikkate alınarak oluşturulan APEX Yolcu Seçimleri Ödülleri’nde (APEX Passenger Choice Award®) Avrupa’nın ‘’En İyi Eğlence’’ (Best Entertainment in Europe) ödülünü aldı. Ayrıca Turkish Do&Co’nun, Türk mutfağından ve Dünya mutfaklarından sunduğu eşsiz ikramları sayesinde Türk Hava Yolları, Avrupa’nın ‘’En İyi Yiyecek& İçecek ‘’ (Best Food & Beverage in Europe) ödülünün de sahibi oldu.

Ödüllere ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Pazarlama& Satış) Yardımcısı Ahmet Olmuştur; ‘’Beş Yıldızlı olmanın ötesinde bir değer taşıyan World Class Ödülü’ne sahip bir bayrak taşıyıcı olarak, ödül serimize bugün takdim edilen APEX Passenger Choice Award® Best Entertainment ve Best Food & Beverage in Europe ödüllerini de katmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Misafirlerimiz Uçak İçi Eğlence Platformu Planet ile seyahatleri boyunca zengin film ve müzik listelerine ulaşarak, yolculuklarını keyifli bir şekilde geçiriyor. Ayrıca Fly Good Feel Good kategorimizle, uçuşları esnasında meditasyon içerikleri izleyebiliyor; Fly&Learn ile Utalk eğitimlerinden yararlanabiliyorlar. Bu kıymetli ödüller, küresel taşıyıcı olarak sağlık güvenliği, hizmet kalitesi ve sürdürülebilirlik konularındaki yüksek standardımıza işaret ediyor; en dijital hava yollarından biri olma hedefimize de bizi yaklaştırıyor. Bu kapsamda misafirlerimizin memnuniyeti için marka deneyimini ve sağlık güvenliğini her zaman ön planda tutmaya devam edeceğiz.  Bizi bu ödüllere layık gören misafirlerimize teşekkür ediyorum. Dünyanın en geniş uluslararası uçuş ağına sahip havayolu olarak, uçuş emniyetinden taviz vermeden, mümkün olan en iyi yolculuk deneyimini misafirlerimize sunmaya devam edeceğiz. ‘’dedi.

Sektör profesyonelleri tarafından yapılan kapsamlı denetimler, Türk Hava Yolları’nın ikram alanında (yiyecek/içecek kategorisinde) ve Uçak İçi Eğlence Platformu özelinde global standartlara ulaştığını kanıtlıyor. Uçak içi eğlence platformu Planet’te 40’tan fazla dile çevrilmiş içerik, 650 ‘yi aşkın Hollywood ve Dünya Sineması filmi ve bu filmlerin yanı sıra bünyesinde pek çok ödüllü dizilerin yer aldığı HBO MAX kategorisi sunuluyor. Planet uçak içi eğlence müzik platformu My Music Planet’te ise, Pop’tan Jazz’a çeşitli türlerde 2000’den fazla albüm ve müzik listelerine yer veriliyor.

Ayrıca Fly Good Feel Good ile meditasyon, Fly&Learn içerikleri ile eğitim ve Yeşil Dünya içerikleri ile de sürdürülebilirlik gibi önemli konularda misafirlere konforlu ve yüksek standartlarda seyahat imkânı sunuluyor.

Loading