Paris Adalet Sarayı’nda kaçakçılık ürünleri açık artırmayla satıldı

Uyuşturucu kaçakçılarından ele geçirilen ürünler Paris Adalet Sarayı'nda açık artırmayla satışa sunuldu.

Fransa’nın başkenti Paris’in tarihi Adalet Sarayı, uyuşturucu kaçakçılığı operasyonunda ele geçirilen lüks malların satıldığı bir müzayede salonuna dönüştü. 

Organizatörler, yüksek katılımlı duruşmalar için inşa edilen büyük duruşma salonunun tamamen dolduğunu ve çevrim içi satışlar için 11 binden fazla kişinin kaydolduğunu açıkladı. 

Müzayede, El Konulan ve Müsadere Edilen Varlıkların Yönetimi ve Geri Kazanımı Ajansı (Agrasc) ve Ulusal Devlet Müdahaleleri Müdürlüğü (DNID) tarafından organize edildi. 

Paris Temyiz Mahkemesi önüne park edilen Lamborghini marka lüks bir araba, salı günü açık artırmayla satışa sunulan toplam 277 lüks üründen biri oldu. 

160 bin eurodan satışa sunulan Lamborghini’ye alıcı çıkmayınca fiyatı 120 bin euroya kadar düştü. Müzayedeye internetten katılan bir kişiyle salondaki kişi arasında yaşanan mücadele sonucunda araç, 138 bin euroya internet katılımcısına satıldı. 

Müzayededeki ürünlerin toplam açılış fiyatının 700 bin euro civarında olduğu belirtildi. Gün sonunda Adalet Sarayı’ndaki açık artırmadan toplamda 1 milyon 280 bin euro gelir elde edildiği bildirildi.

Sergilenen ürünler arasında Gucci, Yves Saint-Laurent, Vuitton ve Dior gibi lüks markalardan kıyafet, ayakkabı ve aksesuarların yanı sıra elektronik eşyalar, Rolex marka saatler ve mücevherler de yer aldı. 

 

Loading