Erkan Baş 7 milyon seçmene seslendi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, sandığa gitmeyeceği söylenen 7 milyona yakın seçmenin olduğunu belirterek bir video mesaj yayınladı.

Baş’ın mesajından öne çıkanlar şöyle:

*2023 seçimleri öncesinde bize düşen görevin bilinciyle bir çağrı yapmak istiyoruz. Seçimlerde oy vermeyen, veremeyen 7 milyon yurttaşı AKP düzenini yıkmak üzere sandığa çağırıyoruz. 

*Kardeşim, seni çok iyi anlıyoruz. Düzenden sıkıldın, düzenden bıktın. Her şeyi talan eden, umudunu sömüren, seni hayalsiz bırakan, seni gerçeksiz bırakan tüm bu kokuşmuş düzenin dışında kalmak istiyorsun.

*Ama bugün, o gün değil. Çünkü bu seçim, o seçim değil. Bu seçim, belki de ilk defa oy vereceğin o seçim. Bu seçim oy vererek seni yok sayan bu düzeni yıkma fırsatı yakalandığın o seçim. Bu seçim etrafındaki herkesin mutluluğu için bir şey yapacağın o seçim. Bu seçim, yarın gururla hatırlayacağın o seçim.

*Sen 7 milyon kişiden birisisin. Türkiye’nin en büyük üçüncü partisisin. Sen istersen her şey farklı olur. Sen istersen her şey değişir. Bu tarihi fırsat senin elinde. O gün geldiğinde her şey olabilir. Hasta olabilirsin, işin çıkabilir, aksilik sonucu sandığa gitmen çok çok zorlaşabilir. O gün, talihe de baş kaldırma, sandığa gitmek için her şeyi yapmanı istiyorum. Senden ricam o gün karşına çıkabilecek bütün engellere karşı lütfen hazırlıklı ol, kendine dikkat et. 

*14 Mayıs sabahı kendin için, herkes için uyan, ayağa kalk ve o sarayı başlarına hep birlikte yıkalım. Sen varsan geleceğimiz var.

 

Loading