27 Nisan 2023 Burç Yorumları

Bazen gitmen gerekiyor

Sessizce… Bazı hayat kırıklıklarını taşımak zor oluyor. Bir de hayal kırıklıkları var elbette gönlüne artık ağır gelen… Taşımaktan yorulduğun hüzünlerin var. Ama bir de önünde uzanan mavilikler var. Adına umut dediğin yaşam ağacın var. Hiç girmediğin denizler var mesela… Hiç gitmediğin yollar… Yani demem o ki… Burada kendi acına, kendine acımaktan vazgeçip gitsen… Gidersen eminim kendine geleceksin… Gidersen eminim kendine varacak yolun.

Bugün… Duyguları ve dürtüleri anlatan Ay, görkemli Aslan Burcu’nda… Ve seyrin etkisiyle, sevmek, sevilmek önem kazanabilir. Gurur ve kibir başımızı ağrıtabilir. Kendimizi ortaya koymaktan çekinmeyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Kendine bir hobi zamanı yaratabilirsin. Ve kendine alan açabilirsin. Şanslı hissedebilirsin kendini… Hangi konuda mı? “Aşk”ta olabilir. Flörtleşmek için uygun bir gün olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Ev ahalisiyle uğraşmak seni zorlayabilir. Herkesin sorunlarına çözüm ortağı olmak seni zorlayabilir. Çünkü ne kadar çabalarsan memnun etmeye ol kadar değersiz oluyorsun. O yüzden… Olduğu kadar…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… En sevdiğin şeyi yapmaya ne dersin? Daha çok okumak… Daha çok yazmak… Daha çok konuşmak… Ama konuşurken dikkatli olmalısın. Kibirden ve egodan uzak durmalısın.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Cömertliğin üstünde yine… Sofran açık herkese… Zaten en güzel yemek güler yüzle, tatlı dille hazırlanan yemek değil mi? Bu arada çayını özledim.

Aslan ve Yükselen Aslan

Zaman yine seni gösteriyor. Zamanın göstergelerine uyum sağlayabiliyor musun? Zamana yenilmeden, zamana da esir olmadan kendini yetiştirmelisin. Bugün… Kendini, kendinden yaratmaya ne dersin?

Başak ve Yükselen Başak

Dilin söylemeden, aklından geçenleri kimse anlayamaz. Sevgin de buna dahil… Aslında hayatı ne kadar dolu dolu yaşamak istiyorsun. İçindeki çocuğu ortaya çıkarmak istiyorsun. Ama korkulu yanın ağır basıyor.

Terazi ve Yükselen Terazi

Kafanda deli sorular mı var yine? Yanıt alamıyor musun? Ya da bazen konuşacak kimse bulamıyor musun etrafında? Haklısın… Etrafın dolu… Ama gerçek anlamda kaç kişi var yaşamında?

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Yine kariyerinle ilgilenmek durumunda kalabilirsin. Yöneticilerinin yüksek egosu, her şeyi ben bilirim tavrı seni zorlayabilir. Ve hayatını yönetmek isteyen insanlara karşı ise dişini gösterebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Ertelemek bir şeyleri geleceğinden tuğla çalmaktır aslında… Ertelemeden yaşamalısın hayatını… Mesela sevmeyi ertelememelisin. Gitmeyi ertelememelisin. Dönmeyi ertelememelisin. Öğrenciliği ertelememelisin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Evde bütçeyi kim yapıyor? Umarım tüm hesaplar senin elindedir. Eğer eşin kaldıysa, onun gelirlerini hesaplayabilme yetisi… Bilemedim… En azından bugün eşinin kazançlarına bir el at… Biraz düzenle… Olmaz mı?

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Yine günlerden… Kendine fırsat tanıyacağın… Tamamlanacağın o günlerden… Malum doğum haritandaki Güneş’in ve gökyüzünün beyaz incisi Ay bugün karşı karşıya geliyor. Bir şey soracağım. Evlilik gerçekten zor mu?

Balık ve Yükselen Balık

Çalışma arkadaşlarınla aran iyi mi? Mesela hepiniz eşit işe, eşit ücret alabiliyor musunuz? Sorumlulukları paylaşabiliyor musunuz? Yoksa herkes yaptığı işe “ego”sunu mu katıyor?

Loading