24 – 30 Nisan 2023 Haftalık Burç Yorumları

Sonuca odaklanalım

Geçmiş… Gelecek… İkisi arasında gidip gelirken düşüncelerin… Aslını yani bugünü kaçırıyorsun. Bu yüzden de hep varsayımlar üzerine düşünüyorsun. “Öyle olsa, böyle yapsam…” Ya da “keşke şöyle deseydim” gibi… Şimdi olasılıkları düşünme… Sadece sonuca odaklan… Hatasıyla… Artısıyla… Eksisiyle sonuca odaklan…

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın başlangıcında en büyük etki sahibi Boğa Burcu’nda geri hareketini sürdüren Merkür… Konumu gereği bankacılık ve finans işlerinde ekstra dikkat etmek gerekebilir. Banka hesaplarına daha fazla önem gösterebiliriz. Harcamalarımızı yavaşlatabiliriz. İletişim aletlerimiz ise değişim zamanın geldiğine işaret edebilir.

Salı günü ise gökyüzünün gece aydınlatıcısı Ay, Yengeç Burcu’nda yol alıyor. Seyrin etkisiyle, ev ve aile konuları öne çıkabilir. Mutfakta daha fazla zaman geçirebiliriz. Sezgilerimizi dinleyebiliriz.

Perşembe günü ise Ay’ın yolu bu kez Aslan Burcu’ndan geçiyor. Seyrin etkisiyle birlikte, gururlu yapımız öne çıkabilir. Hayata neşe katmak, çocuk ruhumuzu bugüne taşımak isteyebiliriz.

Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Oluşan altmışlık açının etkisiyle, maneviyatın en büyük zenginlik göstergelerinden biri olduğunu anlayabiliriz.

Hafta sonu ise Ay, Başak Burcu’nda… Tertemiz bir hafta sonu bizi bekliyor diyebiliriz.

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın başlangıcına Boğa Burcu’nda geri hareketteki Merkür’ün etkisi damgasını vuruyor. Maddi konuların, hesapların, bütçen biraz daha özel ilgi isteyebilir. Belki bu süreçte alışveriş ihtiyaçlarını biraz erteleyebilirsin. Salı günü ise duyguların temsilcisi Ay, ev sahibi olduğu Yengeç Burcu’nda… Aileyle ilgili konular duygularını omurgasını oluşturabilir. Haklısın. İnsan en çok evinde ve ailesinin yanında kendi gibi oluyor. Perşembe günü ise Ay’ın yolu bu kez Aslan Burcu’ndan geçiyor. Seyrin etkisiyle birlikte, kendine neşeli ve eğlenceli bir yaşam alanı bulabilirsin. Belki de çocuklarla ilgilenmek sana unuttuğun geçmişi hatırlatabilir. Bir zamanlar sen de çocuktun… Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Yaşanan olumlu açının etkisiyle, uykunu kaçıran zarar tablonun, nasıl artıya çevireceğini fark edebilirsin. Hafta sonu ise Ay Başak Burcu’nda… Evi toplamak için güzel bir gün değil mi?

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi ise Boğa Burcu’nda geri hareketine başlayan Merkür… Bu etkinin altında kendini dinleme moduna alabilirsin. Ve belki de düşüncelerini, ifadelerini daha sakin bir şekilde takip edebilirsin. Sahi, en çok kendinle ne konuşuyorsun? Salı günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Seyrin etkisiyle birlikte, yakın çevren ve kardeşlerinle iletişim trafiğin artabilir. Kısa bir yolculuk yapma istediği hissedebilirsin. Varsa arabanın bakımıyla ilgilenmek iyi olabilir. Perşembe günü ise Ay, Aslan Burcu’na konuk oluyor. Misafir ağırlamak evin bereketini arttırır değil mi? Gerçi hepimiz bu dünyada misafir değil miyiz? Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Yaşanan olumlu açının etkisiyle, maaş ödemen seni mutlu edebilir. Belki de beklediğin primler gelebilir. Hafta sonu ise Ay Başak Burcu’nda… Aşk, sorumluluk ister bence.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi ise Boğa Burcu’nda geri hareketine başlayan Merkür… Bu geri hareketle birlikte, zihnini yavaşlatmaya ne dersin? Belki de zihnin, gerçekliğine ulaşmakta seni engelliyordur. Bir dinle istersen bilinçaltının satır aralarını. Salı günü ise Ay Yengeç Burcu’nda… Sana eve yönelik harcamalar için destek verebilir bu seyir… Perşembe günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Aslan Burcu’nda arz-ı endam ediyor. Bu etkiyle birlikte, iletişim becerini taçlandırabilirsin. Duygularını anlatabilmek ne güzel ama kibirden uzak… Egodan uzak… Bence ne dediğimi anladın. Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Yaşanan olumlu açının etkisiyle, Kariyerinde ilerlemeni engelleyen göstergeleri tespit edebilirsin. Uzayan toplantıların elbette olumlu yansıması olacaktır. Merak etme… En azından mali anlamda… Hafta sonu ise Ay Başak Burcu’nda… Şikâyet etmek sence de kötü bir huy değil mi?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi ise Boğa Burcu’nda geri hareketine başlayan Merkür… Bu geri hareketle birlikte, dostluk ve sosyal ilişkilerini yeniden gözden geçirebilirsin. Uzun zamandır görüşmediğin arkadaşlarınla bir kahve içimlik de olsa fırsat yaratabilirsin. Gerçek arkadaşlık zaman ve mekân tanımaz biliyorsun. Salı günü ise yönetici gezegenin Ay’a ev sahipliği yapıyorsun. Ve kendine dair yeni kararlar alabilir, yeni başlangıçlar için adım atma cesareti bulabilirsin. Bu arada cesaret bulaşıcıdır. Perşembe günü ise Ay’ın yolu bu kez Aslan Burcu’ndan geçiyor. Hadi bakalım listeni gözden geçir neye ihtiyacın var? Biraz özgüven… Biraz neşe… Bol kahkaha… Ve üstelik hepsi bedava… Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Yaşanan olumlu açının etkisiyle öğrendiklerini paraya dönüştürmeye ne dersin? Hafta sonu Ay Başak Burcu’nda… Kitap okumayı özledin mi?

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi ise Boğa Burcu’nda geri hareketine başlayan Merkür… Bu geri hareketle birlikte, kariyerine yeniden göz atmak isteyebilirsin. Biraz da bekle ve gör havasını yaşamak isteyebilirsin. Her zaman sabreden kazanır. Sen de bundan kazanıyorsun zaten… En çok da kendini… Salı günü ise Ay, Yengeç Burcu’nda… Belki de artık kendi yuvanı düşünmenin zamanı gelmiştir. Bir de “merhametten maraz doğar” derler. Hatırlatayım. Perşembe günü ise Ay, bu kez Aslan Burcu’na konuk oluyor. Hadi bakalım sıra sende… Sahne senin… Her zamanki gibi… Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Yaşanan olumlu açının etkisiyle, hayatına bakış açını değiştirebilirsin. Mesela artık kaygılarını yönetmeyi öğrenebilirsin. Ve elbette teslimiyetin huzurunu… Hafta sonu ise Ay, Başak Burcu’nda… Kitapların özlemiş seni…

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi Boğa Burcu’nda geri hareketine devam eden Merkür… Bu geri hareketin etkisiyle, eğitim yaşamında bir takım aksaklıklar yaşayabilirsin. Yayıncılık ya da hukuk alanında iş yapıyorsan, teknik konulara, bilişim aletlerine dikkat etmeni gerektirecek durumlar yaşayabilirsin. Peki, iç dünyanı bilgiyle zenginleştirmeye ne dersin? Salı günü ise duyguları anlatmaktan sorumlu Ay, Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Evet, hepimizin ev hayali vardır. Ve bir de evle ilgili gerçekler… Az kaldı bitecek mutfak tadilatın… Perşembe günü ise Ay, bu kez Aslan Burcu’na konuk oluyor. Bazen çok gereksiz kuruntuların var. Yani bu kadar geçmişe takılmak ve yarını düşünmek zorlayıcı değil mi? Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Yaşanan olumlu açının etkisiyle, evlilik ya da ortaklıkta aradığın huzuru bulabilirsin. Hafta sonu Ay Başak Burcu’nda… Uzun zaman sonra kendinle baş başasın.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi Boğa Burcu’nda geri hareketine devam eden Merkür… Bu geri hareketin etkisiyle, mali konuların, borçların, ödemelerin yavaşlayabilir. Alacaklarının tahsilini tam zamanında yapamayabilirsin. Borçlarını yapılandırma konusunu devreye alabilirsin. Salı günü ise Ay, Yengeç Burcu’nda… Belki de işini ihmal ettiğini fark edebilirsin. Oysa ki işin, yaşamını sürdürmek için temel direklerden biri…Bazen yaşamında ilişkilerin o kadar öne çıkıyor ki, işin geri planda kalıyor.  Perşembe günü ise Ay, Aslan Burcu’na konuk oluyor. Dışarıda olmak için güzel bir gün… Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Oluşan bu olumlu açının etkisiyle, çalışmalarının mali karşılığını alabilirsin. Bir de elinde iş bekletme olur mu? Hafta sonu ise Ay, Başak Burcu’nda… Bilinçaltının zenginliğinden yararlanmaya ne dersin?

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi Boğa Burcu’nda geri hareketine devam eden Merkür… Bu geri hareketin etkisiyle, evlilik ve ikili ilişkiler konusunda, iletişime özel önem vermelisin. Geçmiş konular yeniden gündemine gelebilir. Demek ki geçmiş, geçmemiş… Bu arada iletişim diline sabırsızlık, öfke ve kıskançlık egemen olmasın dikkat et… Salı günü ise Ay, ev sahibi olduğu Yengeç Burcu’nda… Kendini geliştirmeye önce duygularından başlamalısın. Kendine acımak ve başkalarından merhamet dilenmek sence de saçma değil mi? Perşembe günü ise Ay, Aslan Burcu’nda… Kariyerine odaklanmak, kariyerini önemsemek… Kariyerine zaman ayırmak… Günün ana teması olabilir. Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Oluşan bu olumlu açının etkisiyle, küçük mutlulukların, büyük olayların habercisi olabilir. Hafta sonu ise Ay, Başak Burcu’nda… Arkadaşlarınla olmak için güzel bir gün…

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi Boğa Burcu’nda geri hareketine devam eden Merkür… Bu geri hareketin etkisiyle, çalışma koşullarını yeniden gözden geçirebilirsin. Çalışma ortamına bir bak… Sana huzur veren bir ortamda mısın? Aynı zamanda ertelediğin, yapmaktan çekindiğin projelerin üzerinde yeniden düşünebilir, gözden geçirebilirsin. Bu arada eski iş arkadaşlarınla karşılaşabilirsin. Salı günü Ay, Yengeç Burcu’nda seyir halinde… Bu seyirle eşinin mali durumuyla ilgilenmek zorunda kalabilirsin. Aynı zamanda, eve ait harcamaları kontrol altına alabilirsin. Mesela evde yemek yapmaya ne dersin? Perşembe günü ise Ay, Aslan Burcu’nda… Sanatın iyileştirici gücünü fark edebilirsin. Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Oluşan bu olumlu açının etkisiyle, evinde çalışmanın ne kadar verimli olduğunu fark edebilirsin. Hafta sonu ise Ay, Başak Burcu’nda. Verimli çalışmanın temel koşulu sence nedir?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi Boğa Burcu’nda geri hareketine devam eden Merkür… Bu geri hareketin etkisiyle, çocukların sorunları yeniden gündemine gelebilir. Çocuklarınla iletişim konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Söylediklerin yanlış anlaşılabilir. Müdahaleci bir izlenim yaratabilirsin çocukların üzerinde… Salı günü ise Ay, Yengeç Burcu’nda ilerliyor. Seyrin etkisiyle, eşini, merhamet ve fedakârlık duygularıyla tanıştırabilirsin. Duygularını kontrol etmek ne kadar önemli değil mi? Perşembe günü ise Ay, Aslan Burcu’nda… Acaba kredi kartını cüzdanından çıkarmasan mı?  Malum kredi kartın ele geçince harcamanın dozu artıyor. Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Oluşan bu olumlu açının etkisiyle, konuşmana, düşüncene yeni bir iklim havası getirebilirsin. Hafta sonu ise Ay, Başak Burcu’nda… Uzun yolculuklar tek bir adımla başlar.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi Boğa Burcu’nda geri hareketine devam eden Merkür… Bu geri hareketin etkisiyle, evin ve evinle ilgili çözülmeyi bekleyen konular gündemine gelebilir. Unuttuğun tamiratlar, kendini hatırlatabilir. Ve belki de ertelediğin aile ziyaretlerinin zamanı gelmiştir. Salı günü ise Ay’ın yolu Yengeç Burcu’ndan geçiyor. Seyrin etkisiyle birlikte, çalışma ortamında duyguların egemen olabilir. Dayanışma gibi… Fedakârlık gibi… Korumak gibi… Vefalı olmak gibi… Perşembe günü ise Ay, Aslan Burcu’nda… Demek ki bir şeyleri tamamlamanın, geride bırakmanın zamanı… Sen iyi biliyorsun bırakman gerekenleri… Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Oluşan bu olumlu açının etkisiyle, parasal konularda disiplinli olmanın önemini kavrayabilirsin. Aile büyüklerinden mali destek alabilirsin. Hafta sonu ise Ay Başak Burcu’nda… Temizlik önce zihinde başlar, değil mi?

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Haftanın en önemli etkisi Boğa Burcu’nda geri hareketine devam eden Merkür… Bu geri hareketin etkisiyle, iletişim konularında yavaşlama yaşayabilirsin. Bazı teknik arkadaşlarından bilgisayar gibi, telefon gibi, değişim sinyalleri alabilirsin. Eğer araban varsa, servis yolları sana gözükebilir. Ve ertelediğin bir geziye çıkabilme fırsatı yakalayabilirsin. Salı günü duyguları anlatmakla görevli Ay, Yengeç Burcu’nda… Peki, sen kendini anlamakta ve anlatmakta ne kadar iyisin? Belki günün seyrinin etkisiyle aşk ve flört yaşamında kaygı eşiğini aşman gerekebilir. Perşembe günü ise Ay’ın yolu bu kez Aslan Burcu’ndan geçiyor. Sağlık önemli zenginlik… Belki artık ihmal ettiğin sağlık kontrollerini yaptırabilirsin. Cuma günü ise Boğa Burcu’ndaki Güneş ile Balık Burcu’ndaki Satürn arasında destekleyici görünüm yaşanıyor. Oluşan bu olumlu açının etkisiyle, ikna yeteneğini kullanabilirsin. Hafta sonu ise Ay Başak Burcu’nda… Evlilik, iki kişiyle olur.

Loading