İzmir’de CHP seçim bürosuna taşlı saldırı

İzmir’in Konak ilçesinde yer alan CHP’nin seçim bürosuna taşlı saldırı düzenlendi.

Seçimlere kısa bir süre kalırken muhalefete saldırılar sürüyor. Yeni saldırının adresi bu kez İzmir oldu. Konak’taki ilçe seçim bürosuna taşlı saldırı gerçekleşti. Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen saldırgan polis tarafından gözaltına alındı.

Egede Son Söz gazetesinin aktardığına göre saldırgan gazetecilerin “Neden saldırıyı gerçekleştirdin?” sorusuna “Herkes AK Parti’ye oy verecek” yanıtını verdi. Saldırganın polis ifadesinde ise “CHP binası olduğu için saldırdım” ifadesini kullandığı belirtildi.

Konak’ın CHP’li Belediye Başkanı Abdül Batur da saldırıyı kınayarak şunları söyledi: “İkiçeşmelik’te dün faaliyete giren seçim büromuza taşlı saldırı oldu. Emniyet ekipleri incelemeleri yapıyor. Saldırının failinin kimliği ile ilgili bana gelen bir bilgi yok. Kentin merkezinde olan bir bölge… Siyasi tarafı var mı henüz bilmiyoruz. Bunun bilgisini verecek olan emniyet güçleridir. Geçmiş olsun diliyorum. Seçim sürecinde bunların olması doğru değil. Provokasyona varan noktalara gidebilir. Ülkede bir gergin ortam var, seçim demek gerginlik demektir. Bu havayı yöneticilerin minimize etmesi lazım.”

Loading