Jennifer Aniston: “Z kuşağı’nın hassasiyeti mizahı zorlaştırıyor”

Hollywood yıldızı Jennifer Aniston, ‘Z kuşağı’nın 90’ların fenomen dizisi Friends’i ‘saldırgan’ bulduğunu söyleyerek bugünlerde mizah yapmanın zorluğundan yakındı.

Televizyon dünyasının fenomen dizisi Friends’in efsane karakterlerinden ‘Rachel Green‘i canlandıran Jennifer Aniston, AFP‘ye verdiği röportajda şimdilerde komedinin geçmişe nazaran daha zor olduğunu söyledi.

Bunu, çeşitlilik eksikliği ve transfobik şakaları nedeniyle eleştirilen Friends dizisi üzerinden verdiği örnekle yorumlayan Aniston, ‘yeni nesil gençlerin’ (Z kuşağı) artık daha hassas olduğunu ve Friends’teki şakaları saldırgan bulduklarını belirtti.

Geçmişteki gücendirici şakaların komik bulunduğunun altını çizen Aniston, o yıllarda ‘şimdiki gibi hassasiyetlerin olmadığını’ söyledi.

‘Herkesin mizaha ihtiyacının olduğunu’ vurgulayan oyuncu, gençlere ‘kendilerini fazla ciddiye almamalarını’ tavsiye ediyor.

Aniston’un açıklaması şu şekilde:

“Şimdi komedi yapmak biraz daha zor çünkü çok dikkatli olmanız gerekiyor. Bu da komedyenler için gerçekten zor çünkü komedinin güzelliği kendimizle, hayatla dalga geçmemiz. Geçmişte bir bağnaz hakkında şaka yapıp gülebilirdiniz. Ve bu biraz da insanları, insanların ne kadar gülünç oldukları konusunda eğitmekle ilgiliydi.

Şimdi bunu yapmamıza izin verilmiyor. Artık Friends bölümlerini yeniden izleyen ve onları saldırgan bulan koca bir nesil var. Asla kasıtlı olmayan şeyler vardı bazı şeyleri iyice düşünmeliydik ama şimdiki gibi bir hassasiyet olduğunu düşünmüyorum. Dünyanın mizaha ihtiyacı var! Kendimizi fazla ciddiye alamayız. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde.”