Bezircilioğlu: 15 Mayıs’ı iple çekiyoruz

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, Millet İttifakı’nın 3 Mart öncesinden daha güçlü olduğunu vurgularken, İzmir’de parti olarak büyük başarıya imza atacaklarını söyledi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, İzmir’de birinci bölgede 4, ikinci bölgede 5 olmak üzere 9 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesinde partisinin ilçe ve il kongreleri sürecinden geçerek büyük bir dinamizm kazandığını belirten Bezircilioğlu, şimdi bunu sahaya yansıtacaklarını vurguladı ve “15 Mayıs’ı iple çekiyoruz. Çünkü daha demokratik, daha müreffeh, daha adil bir Türkiye’ye uyanacağız. Atatürk ve arkadaşlarının kurucu değerlerinin yeniden tesis edildiği gün olacak” dedi.
İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, Türkiye ve İzmir gündemini değerlendirmek amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi.

“3 Mart’tan daha güçlüyüz”

Konuşmasının başlangıcında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ittifak masasından kalkışı ve geri dönüşü sürecini anlatan Bezircilioğlu, “3 Mart öncesine göre Millet İttifakı’nın gücü de adayı da çok daha kuvvetli ve umut veren bir noktada. Artık 3 Mart öncesine göre seçileceğine dair tedirginlikler ve soru işaretleri giderilmiş durumda. Bunu da sağlayan Genel Başkanımızdır. Türkiye’yi sarsan hamlesi ve sonrasında da siyasi zekası ile masayı ve adayı çok güçlü hale getirdi. Adayımızı Türkiye’deki en popüler iki isimle yani Sayın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile güçlendirdi. Adayımızın üzerinde tartışma olmamasını sağlayarak ülkemize hizmet etmiştir. İYİ Parti bu süreçte biraz güç kaybetmiş görünse de milletimiz bu olayı doğru analiz edip hakkını vereceğini öngörüyorum” dedi.
İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’nun söylemlerini de değerlendiren Bezircilioğlu, bunun Millet İttifakı’na olumsuz bir etkisi olmayacağını ifade etti. Millet İttifakı’nın Ağıralioğlu’nun istifasından önce önemli bir eşiği aştığını belirten Bezircilioğlu, “Ağıralioğlu’nun açıklamalarını kendisini bağladığını ve istifada geç kaldığını düşünüyorum. Madem böyle bir düşüncesi vardı bunu Mart’ın başında olması gerektiğini düşünüyorum. Açıklamaların ittifakın ruhuna zarar vereceğini düşünmüyorum” yorumunu yaptı.

İzmir’de hedef 9 vekil

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Bezircilioğlu, 14 Mayıs’taki seçimlerde İzmir’de birinci bölgeden 4, ikinci bölgeden 5 olmak üzere 9 milletvekili çıkaracaklarını söyledi. İzmir’in kimsenin değil demokrasinin kalesi olduğunu vurgulayan Bezircilioğlu, şöyle konuştu: “İzmir halkı demokrattır. İzmir 81 il içinde İYİ Parti’nin en kolay büyüyeceği siyasi ve sosyal iklime sahiptir ve İYİ Parti’nin birinci parti olmasının çıkış noktası olacaktır. Ben İzmir’den çok umutluyum.”
Parti içi özeleştiri konusundaki düşüncelerini de dile getiren Bezircilioğlu, şöyle konuştu: “Türkiye’de büyük 3 parti var. AK Parti, CHP ve biz… 5,5 yıllık süreçte Türkiye’ye umut olmuş, herkesin ensesinin karardığı bir dönemde kurulmuş , ülkeye umut olmuş, ülkenin ucube sistemden kurtulması için umut olmuş bir partiyiz. Tabii ki siyasi partinin oturması için bir sürenin geçmesi lazım. Kolay değil. Rakiplerimizin biri 100 yıldır var, diğeri 20 yıldır ülkeyi yönetiyor. İYİ Parti, bu partiyi kuran kişilerin herhangi bir ikbal beklentisi olmadan, torunlarının geleceğini düşünen cesur ve naif insanların partisi. Bu en büyük avantajımız. Partimizin geçmişte siyaset yapan insanlar olduğu gibi hiçbir partide olmadığı kadar siyasette bu partide başlayan bir kesim var. İYİ Parti, kadroları ile bu ülkenin gelecek birkaç yıl içinde ülkeyi on yıllarca ve layık olduğu şekilde yönetecek partidir” dedi.

“Sandık güvenliği şansa bırakılmayacak”

İzmir’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde 10 bin 200 sandıkta 3 milyon 320 bin 18 kişi oy kullanacak. 3 Mart sürecinde partiden istifa edenler arasında bazı sandık görevlilerinin de bulunduğunu ancak bu eksikliğin hızla tamamlandığını bildiren Bezircilioğlu, “Seçim güvenliği ve sandık konusunu bu sefer şansa bırakmayacağız. Demokrasinin tam teşekkülü için ittifak halindeyiz. Kime verilirse verilsin herkesin oyu kutsaldır” ifadelerini kullandı.
Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden sonra 11 ilden yoğun bir nüfus göçü yaşandığını, depremzedelerin gittiği illerde hangi ilin adayları için oy kullanacaklarının soru işaretleri taşıdığını dile getiren Sinan Bezircilioğlu, “Bunu seçimlerde olabilecek en büyük soru işareti olarak görüyorum. Umarım halkın vicdanında, ‘halkın huzurunda bu konu açık ve net şekilde masaya yatırılır’ anlayışı sağlanır ki seçimlerle ilgili herhangi bir soru işareti kimsenin aklında kalmasın. Ülke son 4-5 senedir çok ilginç durumlardan geçiyor. İnşallah 100 yılın seçimi diye tabir ettiğimiz seçimlerle ilgili en ufak bir şüpheye bizi yönlendirmeyecek şekilde gerekli önlemler alınır. Ben bürokrasimizin, YSK’nın sorumlu bir şekilde davranıp süreci düzgün bir şekilde idare edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Loading