31 Mart 2023 Burç Yorumları

Sana “ aslan gibi” sevmek yakışır

Hayat senin… Yaşamının başlangıç melodisi kalbin ise sana verilen armağan… Ve o et parçasını gönüle çevirebilmekse senin meziyetin… Herkes sever elbette ama gönülden sevebilen çok azdır. Sen biliyorsun kendini… Nasıl gönülden sevdiğini…  Zaman ise en değerli hazinen… Sınırsız zamanın aslında bir sonu var. Ve her sonunda başlangıcı hakikat âlemi… İşte o gün geldiğinde… Öyle bir gönülle çık ki gerçek “sevgilinin” huzuruna… Gönlün senden razı olsun…

Bugün… Duyguların temsilcisi Ay, ihtişamlı ve gösterişli Aslan Burcu’nda… Seyrin etkisiyle birlikte, hayatın tadını çıkarmak isteyebiliriz. Gururlu ve onurlu çıkışlarımızla dikkat çekebiliriz. Öfkemizi kontrol edemeyip aslan misali kükreyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Evet, haklısın… Zamanının büyük bölümünü çocuklar alıyor. Onların sorunlarıyla, büyüme sancılarıyla uğraşırken kendine zaman kalmıyor. Belki bugün kendine, hobilerine zaman ayırabilirsin. Ne dersin?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Evine zaman ayırmak isteyebilirsin. Belki de odanın dekorunu değiştirmelisin. Sonuçta yaşam sahnesinde dekorlar önemli bir ayrıntı… Ve bu arada bir başkasının yaşamına dekor olma…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Yakın çevreni daha yakından tanıyabilirsin. Gerçekten kim sana ne kadar yakın? Ya da belki uzak gördüklerin aslında en yakın olanlardır…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Maddi konular yine yaşamında öne çıkıyor. Ama etkili bir yöntemle harcamalarının önüne geçebilirsin. Bu yönteme kısaca “tasarruf” diyoruz.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Senli günlerden biri daha… Evet, sevmek bir şeyleri kurtarmıyor. Bazen sevmekten vazgeçmek gerekiyor. Çünkü edep ve ahlak sevginin önüne geçiyor. Bu hayatta ne bekler ki insan sevdiğinden, sevilmekten başka… Ve ahlakı olmayan birini sevebilir misin yeni baştan?

Başak ve Yükselen Başak

Bu aralar karanlığa fazla daldın. Karanlık sularda kulaç atıyorsun. Ve nereye doğru yüzdüğünü bilmeden… Aslında ışığını yaksan hem yüzdüğün denizi görebileceksin hem de yanında yüzeni… Ama sen en karanlığı tercih ediyorsun.

Terazi ve Yükselen Terazi

Madem insan olmaya geldik. O halde yaşamın “bir” anlamı olmalı… Ve başka hayata dokunabilme… Belki de sen de bugün ihtiyacı olanlara cömertçe sunabilirsin sevgini…

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Yaptığın her işe sevgini kat… Cömert davran insanlara… Kibrini yen… Egonu yitir… Gururunu yerinde kullanmayı bil… Kendini beğenmekten vazgeç…

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Eğitim hayatın, öğrenmek ve öğretmek yaşamında öne çıkabilir. Defterlerini, kalemlerini hazır edebilirsin. Gerçi her şey bir defterde kayıt altındayken… Yaşamının sorumluluğundan kaçmak niye?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Kâr-zarar hesaplarınla ilgilenebilirsin. Harcamaların, düzenli gelirin bugün yaşamının nesnesi olabilir. Bu arada hatırlatmakta fayda var. En değerli yatırım kendine yaptığın yatırımdır. Kendine yatırım yapmaya hazır mısın?

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Senin için bir dolunay efekti hazırlıyor gökyüzü… Doğum haritanda parlayan Güneş, gökyüzünü aydınlatan Ay karşı karşıya geliyor. Ve bir bak kendine… Tam karşıdan… Yaşamında hangi duygunun eksikliğini yaşıyorsun?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Sağlıklı yaşamın püf noktalarını öğrenebilirsin. Birinci kural yaptığın işi seveceksin. İkinci kural işine kendini vereceksin. Üçüncü kural stres yapmayacaksın hiçbir şeyi… Rahat olacaksın. Yapabilir misin bugün? En azından deneyebilirsin.

 

Loading