29 Mart 2023 Burç Yorumları

Evlilik ne zaman?

Sen de zaman zaman bunalıyor musun anlamsız sorulardan? Evlenmezsin. “Neden evlenmiyorsun” sorusu gelir. Bir ilişkin başlar. Hemen sorarlar “ Ne zaman evleniyorsun?” Evlenirsin… Kurtulduğunu sanırsın. Bu sefer başka can sıkıcı sorular gelir. “Bebek ne zaman?” Bebek doğar… Yine bitmez sorular ve beraberinde öneri görünümlü talimatlar… Her kafadan bir ses çıkar. “Bebeğe şunu giydir, bunu yedir” v.s… Aslında başkasına sürekli meşgul olacağına insan kendine bir sormalı: “Ben nereye gidiyorum?”

Bugün… Duyguların ve dürtülerin söz sahibi Ay, ev sahibi olduğu Yengeç Burcu’nda… Seyrin etkisiyle birlikte, duygular arası gel-gitler yaşayabiliriz. Mesela gülerken ağlayıp ağlarken gülebiliriz. Evimizle, özellikle mutfakla ilgilenebiliriz. Misafir ağırlamak evin bereketini arttırır, öyle değil mi?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hal” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Belki de artık fark etmen gerekiyor. Belki de artık anlaman gerekiyor. Neden gereksiz alınganlıklar yapıyorsun? Neden sebepsiz yere kırılıyorsun? Varsa bir sebebi bu duygusal çalkantılarının o zaman konuş. Ailenle…

Boğa ve Yükselen Boğa

Doğru zamanı mı bekliyorsun? Doğru zaman ne zaman peki? Ya her zaman doğru zamansa? Bugüne kadar ertelediğin şeyleri istersen düşün. Zamanı var diyerek kaybettiklerini… Zamanın varken düşün istersen…

İkizler ve Yükselen İkizler

Şimdi eğri oturup doğru düşünme zamanı… Ve elbette maddi kazanımlarını gözden geçirme anı… Harcamalarını kontrol altına almak için harekete geçebilirsin. Tutumlu olmak için belki daha fazla istekli olabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Yeni başlangıçlara, kendini yenilemeye hazır mısın? Gökyüzündeki Ay, doğum haritandaki Güneş’le birleşiyor. Ve yine bir fırsat sunuyor sana… Yaşamını aydınlatman için…

Aslan ve Yükselen Aslan

Mucizelere inanır mısın? Ya da aldığın her nefes aslında bir mucize mi? Nefes alamadığın zamanları hatırla… Ne çok zorlandın öyle değil mi? Ve gerçek nedenini unutma olur mu?  Seni boğan şeyler farklıydı.

Başak ve Yükselen Başak

Umut, yarınla ilişkilidir. Umut, gelecek demektir. Umut, yaşamak demektir. Sahi, senin umutların var mı? Yoksa umut etmeyi unuttun mu? Bugün umutlarını yeniden hatırlayabilirsin. Evet, umut et bir gün arzu ettiğin aidiyet hissini yakalayacaksın.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Duyguların daha yoğun olabilir. Mantığının önüne geçebilir. Kendini anlatmakta zorlanabilirsin. Hassas olabilirsin. Kırılgan olabilirsin. Hangi konuda mı? Kariyerin elbette… İş yaşamında akıl ve sağduyu bugünlük rafa kalkabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Şimdi öğrendiklerini öğretme zamanı olabilir. Anneye dair… Anneliğe dair neler öğrendiysen sen de aynı şeyi öğretebilirsin. Ya da annelik etmeyi öğrenebilirsin. Zaten bu yaşamda öğrendiklerin yanına kâr değil mi?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün yine değerlerin ön planda… Finansal değerlerinle ilgilendiğin bir gün olabilir. Ve hesaplardaki eksiklerin farkına ancak akılla varabilirsin. Duygularınla değil ama sen hep duygularının peşi sıra gidiyorsun.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bazı şeylerin noktalanması gerekiyor. Bazı yarım kalmışlıkları, hayat kırıklarını tamamlamak gerekiyor. Ve bunun içinde gayret gerekiyor. O zaman şimdiyi değerlendir. Hazır gökyüzündeki Ay, doğum haritandaki Güneş’ine karşıtlık yaparken… Bir şeyler netleşiyor değil mi?

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Sağlıklı yaşamaya adım atmaya ne dersin? Bunun için harekete geçmeye, adım atmaya başlayabilirsin. Evet, yürüyüş sana iyi gelir. Hem bedenini hem de hayal gücünü canlandırabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Çocuklarla ilgilenmek seni eski haline getirebilir. Yani sakin… Yani dingin… Yani merhametli… Yani vicdanlı… Yani hassas… Yani sezgilerine kulak veren… Ayrıca bugün aşka kulaç atmaya ne dersin?

Loading