Sahte rapor alıp tatile gitti

Konya'da özel bir rehabilitasyon merkezinde fizyoterapist olarak çalışan Sait U. hastaneye gitmeden rapor alarak tatile gitti. İş yeri sahibi ise Sait U.'nun plajda çekilen fotoğrafını görünce suç duyurusunda bulundu.

Konya’da özel bir rehabilitasyon merkezinde fizyoterapist olarak çalışan Sait U. (37), hastaneye gitmeden 4 gün iş göremez raporu alıp, tatile gitti.

DHA’da yer alan habere göre durumdan şüphelenen iş yeri sahibi Mehmet Evrim de, Sait U.’nun hastaneye rapor almaya hiç gitmediğini ve Mersin’de plajda çekilmiş fotoğraflarını tespit edince, suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafından yapılan soruşturmanın ardından Sait U., 15 yıla kadar, raporu düzenleyen doktor Ömer Tayyip Ç. ve tanıdığı hemşire Esra T., 11´er yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

Özel bir rehabilitasyon merkezinde çalışan Sait U., geçen yıl temmuz ayında merkezin sahibi Mehmet Evrim´i arayarak hasta olduğunu, işe gelemeyeceğini söyledi. Ardından da Evrim´e 4 gün iş göremezlik raporu gönderdi. Mehmet Evrim de, raporun 4 gün olması, hastane veya eve ziyarete gelme teklifini Sait U.’nun kabul etmemesinden şüphelenip, konuyu araştırmaya başladı. Evrim, çalışanı Sait U.´nun raporun düzenlendiği Çumra Devlet Hastanesi´ne hiç gitmediğini, o tarihte de Mersin´de plajda çekilmiş fotoğraflarını sosyal medyada paylaştığını belirledi. Bunun üzerine önce Çumra Kaymakamlığı´na sonra da Çumra Cumhuriyet Savcılığı´na suç duyurusunda bulundu. Kaymakamlık ve savcılık soruşturmaya izin vermedi. Evrim, daha sonra Konya Bölge İdare Mahkemesi´ne itirazda bulundu. İtirazın kabul olması üzerine de Konya Cumhuriyet Başsavcılığı´na başvurdu. Sait U.’nun işine de son verildi.

Loading