27 Mart 2023 Burç Yorumları

Böyle bir günde

Dışarıda bahar havası varken… Dışarıda hayat varken… Dışarıda yemyeşil bir doğa sizi beklerken… Böyle bir günü yaşamak varken… Neden evinin odalarına sığmaya çalışıyorsun? Hadi değiştir üstünü… Al çantanı ve çık dışarı…

Bugün… Duyguları anlatmaktan bıkmayan Ay, hiç susmayan İkizler Burcu’na konuk oluyor. Gün içinde iletişim trafiğimiz artabilir. İkna yeteneğimiz güçlü olabilir. Dışarıda olmak, kısa geziler yapmak ruhumuza iyi gelebilir. Konuşurken yine de dikkatli olalım. Dedikodu kötü bir şeydir.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Söyleyeceklerin bitti mi? O zaman söylediklerini şimdi de sahada görelim. Konuşmak kolay… Kelimeleri doğru seçersin. Doğru yerde konuşursun. Ama bir de söylediklerini hayata geçirmek var. Zor olan da bu değil mi?

Boğa ve Yükselen Boğa

Kendine önlemler alırsın. Arabada giderken yolcu koltuğunda bile sağ ayağın devamlı yere basar. Ama hiç de sen ne kadar önlem alsan da… Hayat bildiğini okur. Ve bugün biraz rahat davranmayı deneyebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Gökyüzün günlüğü sen gibi yazıyor. El yazısından belki kaderini okuyabilirsin. Kaderini değiştiremeyebilirsin ama seçimlerinle kaderini nasıl yaşayacağını biçimlendirebilirsin. Sen bugün içindeki hevesleri yaşat ve yeniliğe aç kendini…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Gece gizemlidir. Karanlıktır ve gizler bir şeyleri… Mesela karanlıkta kimse görmez gözyaşlarını… Ama gündüz yani aydınlık her şeyi ortaya çıkarır. Sen gece gibi gizler misin kendini? Yoksa gündüz mü aydınlık ve ışıl ışık mısın?

Aslan ve Yükselen Aslan

Şimdi bildin işte… İnsanları tanıdın… Zor günlerinde tanıdın… Ayan beyan ortaya saçılınca gerçekler tanıdın. Ve şimdi en çözülmez düğümü çözmeye hazır mısın? Sıra kendine geldi. Aslında başkalarını tanıyınca anladın kendini. Çünkü herkes senin birer yansıman…

Başak ve Yükselen Başak

Kulağa tanıdık geliyor bu melodi… Bir yerlerden kulak aşinalığın var sanki… Daha önce duymuş muydun yoksa? İstersen hafızanı bir yokla… Ama kimsenin boş lakırdısına da kulak asma… Sen işini doğru yap. Ve kimseye de anlatma bitirmeden projelerini.

Terazi ve Yükselen Terazi

Giden gitmiştir artık… Gitme vaktidir ve gitmiştir. Yalvarmanın, beklemenin bir anlamı var mı? Belki de bekleyiş öykülerine gün gelecek keşkelerle başlayacak paragraflar ekleyeceksin. O yüzden sen şimdi gideni bırak bir kenara. Kendini yeniye hazırla.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bütçe hesaplarınla baş başasın yine… Ne olacak bu finansal konulardaki kararsızlığın ve fütursuz harcamaların. Ama sen böyle değildin. Neden şaştı bu aralar bütçen? İstersen biraz üzerine düşün.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Yine tam havalarındasın. Ay ve sen… Baş başa pardon karşı karşıyasınız. Tam senin karşı istikametinde ilerleyen bir Ay var. Karşı derken… Derler ya karşıt kutuplar birbirini çeker. Senin zıt kutbunda kim yer alıyor?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Anlatmak… Konuşmak… Öğretmek… Aynı anlamlara mı gelir? Bugün iş yerinde, ofis ortamında işlerini tamamlamaya çalışırken her birinin aslında farklı anlamlara geldiğini idrak edebilirsin. Bu arada kolunun ağrısı geçti mi?

Kova ve Yükselen Kova

Bazen… Sen konuşursun… O susar… Bazen… O konuşur… Sen susarsın… Buna da ilişki yönetimi derler. Çünkü susmanın aslında dinlemek olduğunu zaman içinde öğrenirsin. Ve dinleyince de kendini ve elbette karşındakini daha iyi tanırsın.

Balık ve Yükselen Balık

Evet, net olmanın zamanı geldi. Yalansız konuşmanın… Çünkü her yalan, başka bir yalan doğurur. İster pembe… İster beyaz… Hangi renk olursa olsun… Her yalan kötüdür… Her yalanın sonucu kötüdür. Biliyorsun ama ben yine de hatırlatayım.

Loading